Music News

Veljo Tormise mälestuskontsert21. jaanuaril meie seast lahkunud armastatud helilooja Veljo Tormis on salvestanud enam kui tuhandeaastased regilaulud kunstmuusikateostesse, mille kaudu elab see eesti rahvapärimus edasi ning ulatub oma sünnimaa piiridest kaugemalegi. See oli Tormise missioon, hingevajadus ja elutöö – mitte unustada seda, millest on alguse saanud meie kultuur.

12. märtsil Veljo Tormise mälestuskontserdil Estonia kontserdisaalis on ühendanud jõud Eesti muusikud, kelle jaoks on Tormise muusika olnud aastakümneid enesestmõistetavalt repertuaari osa. Lavale astuvad Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvuseeskoor, tütarlastekoor Ellerhein, kammerkoor Collegium Musicale, solistid Mihkel Peäske, Leho Karin ja Celia Roose ning dirigendid Tõnu Kaljuste, Olev Oja, Ants Soots ja Miina Pärn.

Sellel õhtul on helilooja meie keskel mitte ainult muusika kaudu, vaid ka sõnas ja pildis ning kuulajail on võimalus osa saada ühislaulmisest tema eestlaulmisel. Kontsert viiakse läbi silmas pidades ja austades helilooja enda soove.

Veljo Tormise mälestuskontsert algab kl 17 ning sellest teevad otseülekande ETV ja Klassikaraadio.

Kontserdi korraldab Nargenfestival koostöös Eesti Heliloojate Liiduga.15. ja 16. märtsil jõuab aga lavale Veljo Tormise 1967. aastal valminud ulatuslik rahvakalendri tähtpäevadega seotud kooritsükkel „Eesti kalendrilaulud”, mida pole tervikuna ette kantud juba aastaid. Laulavad Eesti Rahvusmeeskoor ja tütarlastekoor Ellerhein, dirigendid Mikk Üleoja ja Ingrid Kõrvits. Kontserdi lavastajad on Anne Türnpu ja Eva Koldits, kunstnik Kairi Mändla, valguskunstnik Siim Reispass, heliruumid loob Lauri Kaldoja. Kontsert-etendused toimuvad 15. märtsil kell 19 Estonia kontserdisaalis ja 16. märtsil kell 19 Vanemuise kontserdimajas ning on pühendatud maestro Veljo Tormise mälestusele.

Vaata ka: Facebook

Tagasi