Music News

Pianist Mihkel Polli sooloplaat ja kontserdid Põhjamaade Sümfooniaorkestriga

23. ja 24. novembril leiavad Anu Tali dirigeerimisel aset Põhjamaade Sümfooniaorkestri kontserdid pealkirjaga „Kohtumispaik Eesti“. Kontserdi esimeses pooles kõlab Sergei Rahmaninovi Klaverikontsert nr. 3, kus soleerib pianist Mihkel Poll, ning peale vaheaega on kuulajatel võimalik nautida Antonín Dvořáki Sümfooniat nr. 8.


Kontserdid toimuvad 23. novembril kell 19 Vanemuise kontserdimajas ja 24. novembril kell 19 Estonia kontserdisaalis.

Äsja ilmus Mihkel Polli debüütplaat pealkirjaga „20. sajandi klaverimuusika“, mille esitlus toimus 22. novembril Estonia kontserdisaalis. Soome plaadifirma Ondine alt väljastatud plaadil kõlab muusika ajavahemikust 1908–2008: Maurice Raveli tsükkel „Gaspard de la nuit“, Dmitri Šostakovitši Klaverisonaat nr. 1, Aleksandr Mossolovi Kaks noktürni op. 15 ja György Ligeti etüüdid nr. 5 „Vikerkaar“, nr. 13 „Kuraditrepp“ ja nr. 15 „Valge valgel“. Kõige hilisem teos plaadil on Helena Tulve „Kolm laulu klaverile“ („Öö laul“, „See oli jõgi mägedes, ma arvan“, „On õhtu, valgus“), mis on loodud 2008. aastal toimunud VII Eesti pianistide konkursi kohustuslikuks teoseks. Palad on inspireeritud Richard Brautigani ja Tõnu Õnnepalu luuleridadest, viimane pala on pühendatud Nora ja Arvo Pärdile.


Mihkel Poll
Foto: Kaupo Kikkas

Mihkel Poll (s. 1986) lõpetas 2009. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe prof. Ivari Ilja juhendamisel ning käesoleval ajal täiendab ta end Londoni Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis prof. Ronan O’Hora klaveriklassis. Poll on osalenud mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, saavutades esimese preemia näiteks Rina Sala Gallo nimelisel pianistide konkursil Itaalias (2004), Esimesel Tallinna Rahvusvahelisel Pianistide Konkursil (2006) ja Ferroli pianistide konkursil Hispaanias (2006).
Mihkel Poll on andnud soolokontserte Eestis, Hispaanias, Prantsusmaal, Belgias, Venemaal ning teinud koostööd mitmete orkestritega. Täpsem info Mihkel Polli kodulehel.


Laura Vaikma

Tagasi