Music News

Andrus Kallastu autorikontserdid Tallinnas ja Pärnus

 Kolmapäeval, 26. novembril kell 18 toimub Tallinna Metodisti kirikus Andrus Kallastu autorikontsert „Remix“. Kontserdil esinevad Atlan Karp (bariton), Aare Tammesalu (tšello), Seppo Varho (klaver), Toomas Trass (orel) ja Andrus Kallastu (elektroonika). Kontserdil kõlavad Andrus Kallastu esimese ja teise loominguperioodi teosed: Kirikusonaat tšellole ja orelile, Klaverisonaat, ballaad „Cromwelli viimane öö“ baritonile ja orelile ning kolm fragmenti heliinstallatsioonist „Ja taevad laulsid“.

Sama kavaga kontsert toimub Pärnu Ooperi kontserdisarjas Musica Sacra laupäeval, 22. novembril kell 16 Pärnu Eliisabeti kirikus.

Pääsmed hinnaga 7 / 4 eurot müügil pool tundi enne kontserdi algust kohapeal.

Andrus Kallastu on õppinud Tallinna Konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias ning tegutseb vabakutselise helilooja ja dirigendina. Kallastu loomingu võib jagada kahte perioodi, enne ja pärast aastat 1991. Esimese perioodi loomingut iseloomustab vaba atonaalne helikeel, motoorne, tihti ostinaatne rütmika, neoklassitsistlik kõlakäsitlus, teise perioodi teoseid seriaalne tekstuur, väljatehnika, mittepulseeriv rütmika, muusikalise heli ning müra piire kompav kõla. Praegu õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris heliloomingut.

Vaata ka:
Pärnu Ooper
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Tagasi