Music News

Helena Tulve kooriteose esiettekanne kontserdil „Lux“

Eesti Filharmoonia Kammerkoori uus, erinevate ajastute meistriteostest  koosnev kava on täis valgust ning selle erinevaid varjundeid, spektreid ja kontraste. Ettekandele tulevad Carlo Gesualdo, Salvatore Sciarrino, György Ligeti ja Johann Sebastian Bachi teosed ning Helena Tulve kolmeosaline uudisteos „Lost“ („Eksinud“), mille tekstide autorid on David Wagoner, Walt Whitman ja E.E. Cummings.

Kava pani kokku EFK peadirigent Kaspars Putniņš, keda intrigeeris valguse mitmetähenduslikkus: „Kontserti ühendav idee on filosoofiline, sest valgusega seostub palju teemasid, erinevaid nüansse, varjundeid ja kontraste, mida leidub tohutult palju muusikas. Läbivat ideed toetab seekord ka valguskujundus. Kontsertidel reeglina ju valgusele väga palju tähelepanu ei pöörata, aga selle kava puhul on see sisuliselt vägagi põhjendatud.“ Valguskujunduse kontserdile teeb Kaisa Paluoja.

Kontserdid toimuvad 21. novembril kell 18 Tartu Jaani kirikus ja 22. novembril kell 19 Tallinnas Niguliste kirikus. Pool tundi enne kontsertide algust mõtiskleb valguse filosoofilisest tähendusest kultuuriloolane Linnar Priimägi. Koori juhatab Kaspars Putniņš.

Vaata ka: Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Tagasi