Music News

Dirigent Sander Tamm tutvustab Peterburis eesti muusikat

4.–6. juunini viibib eesti muusikute delegatsioon eesotsas dirigendi Sander Tammega Peterburis VIII rahvusvahelisel koorifestivalil, mille raames toimuval meistrikursusel tutvustab Tamm nii Eesti klassikalist koorimuusikat kui ka Eric Whitacre’i loomingut. Lisaks meistrikursusele leiavad kolme päeva jooksul aset rahvusvaheline dirigentide ümarlaud, visiidi kulminatsiooniks on Eesti projektikoori “Si Prega di Cantare” pidulik kontsert pealkirjaga „Soome lahe laulud“ Peterburi Capella kontserdisaalis.

Koostöö Peterburi rahvusvaheline koorifestivali ning Eesti kultuurikollektiivide vahel sai alguse 2007. aastal. Festivali raames on esinemas käinud Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, kammerkoor Voces Musicales ning tütarlastekoor Ellerhein. Festival toimub iga aasta Venemaa Kultuuriministeeriumi heakskiidul ning toetusel.

Projektikoor “Si Prega di Cantare” on professionaalse suunitlusega kollektiiv, mis on loodud 2013. aastal, mil alustati Eric Whitacre’i autorikontserdi ettevalmistusega. Koor koosneb muusikaharidusega noortest ja ka väga pikaaegse koorilaulukogemusega lauljatest.

Sander Tamm (s 1992) on noor ning andekas dirigent, kes on tähelepanu pälvinud kaasaegsete heliloojate ning eesti koorimuusika interpreteerimisel. Ta on võitnud mitmeid auhindu nii Eestis kui ka välismaal. Silmapaistva tegevuse eest koorimaastikul omistati Sanderile käesoleval aastal Gustav Ernesaksa, Kuno Arengu ning Archimedese stipendiumid. Hetkel õpib Sander Tamm Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Tõnu Kaljuste juhendamisel ning töötab peadirigendina Tallinna Ülikooli Kammerkoori juures. Sanderil on olnud võimalus teha koostööd ka Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Eesti Rahvusmeeskoori, kammerkoori Voces Musicales ning Nargen Opera kooriga.

Tagasi