Music News

Rahvusvaheline džässfestival Jazzkaar

18.–27. aprillini toimub rahvusvaheline džässfestival „Jazzkaar“, mis tähistab tänavu oma 25. aasta juubelit. Kontserdid leiavad põhiliselt aset festivali koduks olevas Merepaviljonis, aga ka Lennusadamas, Nokia Kontserdimajas ja Teater NO99 jazzklubis. Festivali avakontserdil, mis leiab aset 18. aprillil Lennusadamas, tuleb esiettekandele spetsiaalselt juubeliks valminud Ülo Kriguli uudisteos „Lend nr JK025“, mis ühendab endas kontserdi ja instrumentaalteatri elemendid. Teose kannavad ette helilooja ise (prepareeritud klaver, harmooniumid, live-elektroonika), Kadri Voorand  (vokaal), Siim Aimla (saksofonid), Mart Taniel (prepareeritud klaver, elektroonika, visuaalsed lahendused), Peedu Kass (bass), Reigo Ahven (löökpillid) ja Tammo Sumera (helirežii).


Juubelifestival toob Eestisse mitmeid põnevaid välisesinejaid: kitarrist Pat Metheny oma Unity Groupiga ja lauljatari Cassandra Wilson Ameerikast, saksofonist Marius Neset Kvarteti Norrast, laulja-kitarrist Nina Attali Prantsumaalt, Portico Quartet Londonist, lauljatar Fatoumata Diawara Malilt, hispaanlannade nelik Las Migas, Edmar Castaneda Trio Kolumbiast, laulik ja maailmarändur, poeet ja jutuvestja James Dalton Ameerikast, prantsuse pianist ja helilooja Stephan Oliva, Iisraeli trompetist Avishai Cohen koos Andres Mustonen jazzkvartetiga (Andres Mustonen – viiul, Jaak Sooäär – kitarr, Taavo Remmel – kontrabass, Tanel Ruben – trummid), Šveitsi modernjazzi trio VEIN koos ameeriklasest saksofonisti Greg Osbyga, trompetist Nils Landgreni juhitud JazzBaltica Ensemble, Susana Sawoffi Trio Austriast, duo Mount Kimbie Londonist ja live-ansambel The Hi-Fly Orchestra.


Eesti muuskutest astuvad festivalil üles uut kava esitlev duo Eplik-Randalu, noored džässmuusikud Erki Pärnoja, Kadri Voorand, Sofia Rubina, Peedu Kass, Joel Remmel, Kaspar Kalluste ja Holger Marjamaa, kes esienevad galakontserdil, ansambel Abraham’s Café, Kadri Voorand Group, Tõnu Naisso Trio, Taanis tegutseva saksofonist Maria Fausti kammerdžässmuusika projekt ning paljud teised.

Lisaks on festivali kavas veel lastekontserdid, muusikafilmide programmid kinos Sõprus, raadiosaated Jazzkaare 25-aastasest ajaloost Klassikaraadios ja mujal, fotonäitused ja pop-up kontserdid.

Jazzkaare algataja, peakorraldaja ja kunstiline juht on Eesti Raadio produtsent Anne Erm. Täpne kava ja info: Jazzkaar.

Tagasi