Music News

Algab festival „Eesti muusika päevad“

Festival „Eesti muusika päevad“ toimub 1.–7. aprillini. Tänavuse festivali teema on kõrvutused: omavahel kõrvutatakse Tartu ja Tallinna heliloomingut ja uue muusika ansambleid, vana ja uut eesti muusikat ning sisemaiseid välisheliloojaid ja välismaiseid siseheliloojaid. Viimaste aastatega võrreldes sisaldab kava rekordilise hulga heliloojaid ja uudisteoseid.

Sümfooniakontserdil „Hea Eesti asi“ 5. aprillil tuleb esiettekandele uudisteos Tõnu Kõrvitsalt, 3. aprillil esilinastub dokumentaalfilm armastatud helilooja Eino Tambergist, 6. aprillil esineb soolokavaga oboist Riivo Kallasmaa. Lisaks on programmis traditsiooniline mammutkontsert, õpilaste ja tudengite kontserdid, kammer- ja koorikontserdid ning kultuurifoorum.

Koostöös festivaliga Tallinn Music Week leiab 6. aprillil Mustpeade majas aset Eesti Muusika Päevade heliloojaid esitlev kontsert, seal kantakse ette Evelin Seppari, Páll Ragnar Pálssoni, Ülo Kriguli, Margo Kõlari, Maksim Štšura, Liis Viira ja Robert Jürjendali loomingut.

Festivali eelüritusena toimub juba sel pühapäeval, 31. märtsil kell 17 Tallinna Mustpeade majas uue koorimuusika kontsert „Eesti Muusika Päevade KOORumine“, kus tuleb esmaettekandele 11 uut kooriteost Timo Steinerilt, Liis Viiralt, Mari Amorilt, Raul Söödilt, Kristo Matsonilt, Mariliis Valkonenilt, Olav Ehalalt, Age Veeroosilt ja Margo Kõlarilt. Teoseid esitavad Estonia Seltsi Segakoor, ETV mudilaskoor ja kontsertkoor, kammerkoor Collegium Musicale, Miina Härma Gümnaasiumi segakoor ja Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor. Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

Festivali "Eesti muusika päevad" korraldab Eesti Heliloojate Liit, festivali kunstilised juhid on Timo Steiner ja Ülo Krigul. Lisainfo ja festivali kava:
www.helilooja.ee/emp
 

Tagasi