Music News

Rahvusvaheline pianistide festival „Klaver 2012“

Tänavuse festivali keskmes on heliloojad Claude Debussy ja John Cage, kelle sünnist möödub vastavalt 150 ja 100 aastat. Klaverikunsti tipptaseme toovad kuulajateni romantilise pianismi suurkuju Nelson Freire ja noorema põlvkonna meistrid, Tšaikovski-nimelise konkursi võitja Miroslav Kultõšev ja prantsuse pianismi särav täht Cédric Tiberghien. Moodsa klaveri eelkäija haamerklaver kõlab Andreas Staieri meistrikäte all. 20. sajandi kõlamaailma viib meid Adriano Ambrosini, kes mängib koos eesti üliõpilastega John Cage’i teoseid prepareeritud klaverile. Galakontserdiga tähistavad meie noored Claude Debussy juubelit. Oma isikupärased maailmad avavad meile džässpianist Kristjan Randalu ja nimekas klaveriduo Silver–Garburg.

Eesti pianistid on esindatud mitme põlvkonnaga: juubelit pidav Vardo Rumessen, rahvusvahelise haardega Ivari Ilja, noorema põlvkonna silmapaistvad esindajad Sten Lassmann ja Maksim Štšura ning viimasel Tallinna rahvusvahelisel konkursil laureaaditiitlid pälvinud Kristi Kapten ja Holger Marjamaa. Viimaste esituses kõlavad esiettekandes ka festivali uudisteosed Timo Steinerilt ja Margo Kõlarilt.

Festivaliga kaasnevad näitused 19. sajandi koduse musitseerimise meelispillidest – tahvelklaveritest ning Vardo Rumesseni välja antud ja kirjutatud trükistest.

Festivali täpne kava Eesti Kontserdi kodulehel.

Tagasi