Music News

Esiettekandele tuleb Peeter vähi „Antarctic Concerto“

10. mail kell 20 tuleb Nokia kontserdimajas esiettekandele Peeter vähi Antarktika-teemaline teos „Antarctic Concerto“ kitarrile ja orkestrile.

Kontserdil esinevad maailmakuulus kitarrist Rémi Boucher (Kanada), Tallinn Sinfonietta ja dirigent Andres Mustonen. Tunnustatud klassikalise kitarri virtuoos Rémi Boucher on erilist tunnustust leidnud Hispaania ja Ladina-Ameerika muusika esitajana, tema repertuaaris on üle kümne maailma tuntuima kitarrikontserdi.

Teose sünd on inspireeritud helilooja mullusest reisist jäisele mandrile, mida näitas saatesarjana „Arktikast Antarktikasse“ ka ETV. "Mul puuduvad andmed, et keegi oleks varem Antarktika-teemalist suurvormi loonud, seetõttu on see suur väljakutse mulle kui heliloojale,“ kommenteeris Peeter Vähi. „Tegemist on audiovisuaalse teosega, muusikat toetavad suurele ekraanile projitseeritud Aivo Spitsonoki videopilt ning samuti helitehnika. Eraldi äramärkimist vääriksid ka mõned väga erilised löökpillid,“ lisas helilooja.

Peeter Vähi on heliloojana tuntud euroopaliku ja orientaalse kultuuri ühendajana. Tema teoseid on esitanud Euroopa, Aasia ja Ameerika orkestrid ning tema muusika kõlab enam kui 60 heliplaadil. Peeter Vähi on ka muusikafestivalide Orient ja Klaaspärlimäng kunstiline juht.

Tagasi