Music News

Eesti Kontsert avas Jõhvi Kontserdimaja

8. oktoobril avas uksed Jõhvi Kontserdimaja – Eesti seni moodsaim ja suurim kontserdipaik. Pidulikust avatseremooniast võttis peale Ida-Virumaa rahva osa ka Eesti kultuuriminister Raivo Palmaru ja suur hulk Eesti kultuuriinimesi.

Galakontserdil kõlas muusikali- ja balletinumbrite kõrval ka eesti muusika: Heino Elleri “Kodumaine viis”, Rudolf Tobiase “Eks teie tea” ja Arvo Pärdi “Credo”, esitajaiks ERSO, Vanemuise Sümfooniaorkester, tütarlastekoor “Ellerhein”, Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel.

Avaliku sektori ja erakapitali koostöös valminud ja üle 10.000 m2 pinnaga Jõhvi kontserdimajas on 900 istekohaga suur saal ja 160 kohaga kammersaal. Saali akustika ja kontserdimaja tehniline baas loovad soodsad tingimused eri žanris muusika – sümfooniakontsertidest rock-kontsertide ja ooperietendusteni – ettekandmiseks. Raadio- ja teleülekannete vahendamise teevad hõlpsaks statsionaarsed seadmed.

Kontserdimajas on uue asupaiga saanud Jõhvi Muusikakool, koolinoorte huvikeskus, koolituskeskus ja muusikakauplus. Samas tegutsevad ka kino ja kunstigalerii. Uue kontserdimaja oktoobrikuu kavas on seitse kontserti. Teiste hulgas esinevad Jõhvis lähiajal uue muusika festivali NYYD 2005 külalised: Rootsi kitarriduo Gothenburg Combo (16.10) ja Saksa vokaalansambel Singer Pur (23.10).  

Tagasi