Music News

Uus heliplaat eesti muusikaga

Oktoobrikuus andis Tallinna Keelpillikvartett välja uue CD eesti muusikaga, plaat sisaldab valdavalt viimasel aastakümnel loodud teoseid. Lisaks eesti muusika kullafondi kuuluvatele Kuldar Singi Kahele väikesele kvartetile (1965) on heliplaadil Alo Põldmäe “Metamorfoosid” (1994/2002), Mari Vihmandi Kvartett (1994), Arvo Pärdi “Psalom” (1985/1997) ja Toivo Tulevi “Neither This Nor the Further Shore” keelpillikvartetile ning helilindile (2002).

Tallinna Keelpillikvartett, mis möödunud aastal tähistas oma 20. tegevusaastat, on ainus pidevalt tegutsev keelpillikvartett Eestis. Täna mängivad selles Urmas Vulp (esimene viiul), Olga Voronova (teine viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Henry-David Varema (tšello).

Tallinna Keelpillikvarteti repertuaaris on märkimisväärne koht ka eesti muusikal. Lisaks äsja ilmunud uuele CDle on kvartetilt ilmunud veel neli heliplaati, millest kaks (Tobiase keelpillikvartetid, 1995; Erkki-Sven Tüüri, Eduard Tubina ja Arvo Pärdi teosed keelpillikvartetile, 1993) on Rootsi firmalt BIS.  

Tagasi