Music News

Eesti Filharmoonia Kammerkoorilt uus CD “Baltic Voices 3”

19. oktoobril esitles Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tallinna Kunstihoone galeriis uut CD-d “Baltic Voices 3”. Plaadistus valmis kammerkoori koostöös Raschèr Saxophone Quartet’i ja plaadifirmaga Harmonia Mundi.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori dirigendi ja kunstilise juhi Paul Hillieri valikul kõlavad heliplaadil Erkki-Sven Tüüri, Taani helilooja Pelle Gudmundsen-Holmgreeni, Soome komponistide Kaija Saariaho ja Erik Bergmani ning Poola helilooja Henryk Mikolaj Górecki teosed.

Juba on ilmunud ka postiivseid vastukajasid. Maineka internetiajakirja Classics Today toimetaja David Vernier arvab, et CD “Baltic Voices 3” kava “ei tõota lõõgastavat kuulamielamust” ja “paneb proovile ka kogenud kuulaja kannatuse”, kuid on huvitav just tavarepertuaari vältides. Erilisi kiidusõnu pälvib Eesti Filharmoonia Kammerkoori suurepärane ansamblilaulu tehnika ja vilumus nüüdismuusika esituses.

“Baltic Voices 3” jätkab Eesti Filhramoonia Kammerkoori Balti mere äärsete maade heliloomingut tutvustavat plaadisarja. Sellesse kuulub ka aastal 2003 ilmunud CD “Baltic Voices 1”, millel kõlavad Veljo Tormise, Arvo Pärdi, Peteris Vasksi, Sven-David Sandströmi, Einojuhani Rautavaara ja Cyrillus Kreegi teosed ning aastal 2004 ilmunud “Baltic Voices 2” Urmas Sisaski, Toivo Tulevi, Gunnar Erikssoni, Galina Grigorjeva ja Alfred Schnittke muusikast. Mõlemad plaadid on kandideerinud Grammy auhinnale. 

Tagasi