Music News

Eesti Interpreetide Liidu kontserdid aprillis

Eesti Interpreetide Liidul on aprillikuus plaanis kaks kontserti sarjas „Akadeemiline kammermuusika” Kadrioru lossis, samuti tantsuline kontsert-etendus „KuMu KUMUs”.

Sel laupäeval, 5. aprillil kell 18 esineb sarjas „Akadeemiline kammermuusika” klaverikvartett koosseisus Mari Targo (viiul), Kristiina Olev (vioola), Ardo Västrik (tšello) ja Kadri-Ann Sumera (klaver). Kavas on Franz Schuberti Adagio ja Rondo Concertante D 478 F-duur, Mari Vihmandi 2007. aastal loodud teose “Chopini pisarad” esiettekanne ning Robert Schumanni Klaverikvartett Es-duur op. 47. Kadri-Ann Sumera kirjutab Mari Vihmandi uudisteose kohta: “Teades, et tema pala tuleb ettekandele Schuberti ja Schumanni vahel, põimis ka Vihmand oma teosesse vihje romantismiajastust – katke Chopini prelüüdist, mis ilmub justkui mälestus ja kaob taas dissonantside voogu.”

Juba kahe nädala pärast, 19. aprillil kell 18 on „Akadeemilise kammermuusika” sarjas järgmine kontsert. Tenor Mati Turi ja pianist Martti Raide esitavad Mart Saare, Jean Sibeliuse, Sergei Rahmaninovi, Arnold Schönbergi ja Anton Weberni teoseid.

Vahepeale jääb erinevaid kunstidistsipliine ühendav sündmus 15. aprillil kell 19 „KuMu KUMUs” KUMU auditooriumis. Pealkirja „Sekventsid” kandval kontsert-etendusel teevad kaasa metsosopran Triin Ella, pianist Jorma Toots, akordionist Sirje Mõttus, koreograaf Oksana Titova ja viiuldaja Meelis Milli. Muusikalises programmis on Luciano Berio, Andy Pape, Mauricio Kageli ja Maja Solveig Kjelstrup Ratkje looming. „Sekventsid – muusikaline ja koreograafiline liikumine kaasajas. Kontsert pakub kaasaaegset kammermuusikat, kus fookuses on liikumine muusikas ja tantsus. Läbi heliloomingu rullub lahti interpreetide vormitud sündmuste ahel, mis juhindub tantsija antud impulssidest.”

Täpsem info „Akadeemilise kammermuusika” ja „KuMu KUMUs” kohta

Maria Mölder 

Tagasi