Music News

Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Concerto Copenhagen andsid oma esimese koostöökontserdi kultuuripealinnas Tartus


Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Concerto Copenhagen ja dirigent Tõnu Kaljuste.
Foto: Anneli Ivaste

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Concerto Copenhagen Tõnu Kaljuste juhatusel alustasid oma koostööd menuka avalöögiga Tartu Pauluse kirikus, kus Tartu 2024 kultuuripealinna programmis 25. augustil esitati Arvo Pärdi ja Händeli loomingut.

Fotogalerii: https://drive.google.com/drive/folders/199Tc-E55fuTfQJVs6RZ3sAndyVH3FbvX?usp=drive_link
(Fotod: Anneli Ivaste)

ERRi Klassikaraadio tegi kontserdist otseülekande, mis on järelkuulatav siin

Kontserdikava „Pärt & Händel“ loob silla erinevate ajastute vahel, ühendades 18. sajandi kõlamaailma tänapäeval enim mõju avaldanud muusikaga. Concerto Copenhagen tõlgendas esimest korda Arvo Pärdi teoseid ajaloolistel pillidel. Rohkearvuline publik võttis esinejad suurte ovatsioonidega vastu.
Orkestri ja koori koostöö jätkub sel nädalal salvestusega Niguliste kirikus, kus plaadistatakse Arvo Pärdi loomingust mitmed teosed. Helirežisöör on Preben Iwan, kes on koostööd teinud varem nii Eesti Filharmoonia Kammerkoori kui ka Concerto Copenhageniga. Plaadi annab välja Berlin Classics järgmisel aastal.
Eestis esinetakse sama kava ja koosseisuga veel Nargenfestivali korraldatud Pärdi Päevade avakontserdil 2. septembril Tallinna Jaani kirikus. Solistidena astuvad üles EFK lauljad: Yena Choi (sopran), Marie Roos (sopran), Cätly Talvik (alt), Danila Frantou (tenor), Raul Mikson (tenor), Toomas Tohert (tenor) ja Kristjan-Jaanek Mölder (bass).
2025. aastal on sama kavaga kooril ja orkestril ees ootamas mitu kontserti Belgias, Saksamaal ja Taanis.

Alates 1991. aastast tegutsev Concerto Copenhagen (CoCo) on üks põnevamaid baroki, klassitsismi ja vararomantismi ajastule pühendunud ansambleid maailmas, kes mängib ajaloolistel instrumentidel. Orkester on rahvusvaheliselt hinnatud nii kõrge mängukvaliteedi kui mitmekesise repertuaari poolest. CoCo köidab publikut oma originaalse ja dünaamilise mängustiili ning tõlgendustega, mis teevad eri ajastutel loodud muusika tänases päevas mõistetavaks ja mõjuvaks. Viimaste aastate tunnustuste hulka kuuluvad P2 Artist of the Year 2022 ja the Finance Act 2024.

2.09.2024 Pärdi Päevade avakontserdi kava:
Arvo Pärt (1935)
- Silouan’s Song (1991)
- Trisagion (1992/1994)
- Stabat Mater (1985/2008)
Georg Friedrich Händel (1685–1759)
- Concerto grosso op. 6 nr 5 D-duur, HWV 323 (1739)
- Dixit Dominus, HWV 232 (1707)

Eesti Filharmoonia Kammerkoor, koormeister Mai Simson
Concerto Copenhagen (Taani), kontsertmeister Fredrik From
Dirigent Tõnu Kaljuste
 

Back