Music News

Tatjana Kozlova-Johannese autorikontserdil toob MUBA nüüdismuusika ansambel esiettekandele teose „Hääled“Teisipäeval, 21. mail toimub Eesti Nüüdismuusika Keskuses Mustpeade majas Olavi saalis Tatjana Kozlova-Johannese autorikontsert, kus kõlavad peamiselt tema värskeimad kammerteosed: „A place not found”, „Ainult õhk” ning esiettekandes käesoleval aastal loodud „Hääled”. Lisaks kuuleb kontserdil ühte autori enim esitatud lugu, mis kannab pealkirja „Lovesong”. Kontserdi eel saab tutvuda koostöös kunstniku Angela Soobiga valminud seeriaga „Kasv”, mis ühendab kangamaalid spetsiaalselt selle juurde loodud heliga.

Teoseid esitavad ansambel U:, duo Eller-Kerikmäe ja MUBA nüüdismuusika ansambel, kaastegevad on helirežissöör Ekke Västrik, laulja Iris Oja ning kunstnik Angela Soop.

Tatjana Kozlova-Johannes on eesti helilooja. Ta kasvas üles siin- ja sealpool piiri Narvas ja Ivangorodis, rännates pidevalt kahe riigi vahel. 1995 asus ta õppima Tallinnas Georg Otsa nimelises muusikakoolis muusikateooriat ja kompositsiooni (juhendajaks Toivo Tulev). 1999 jätkas ta kompositsiooniõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias algul Jaan Räätsa ning seejärel Helena Tulve juures, kelle juhendamisel lõpetas hiljem ka EMTA magistrantuuri. Alates 2023. aasta sügisest täiendab ta ennast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia loovuurimuslikus doktoriõppes, juhendajateks Helena Tulve ja Toivo Tulev ning Marju Raju.

2008–2022 õpetas Kozlova-Johannes kompositsiooni Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, alates 2022. aastast on ta õppeõud MUBAs. Koostöös Helena Tulvega viib Kozlova-Johannes aeg-ajalt läbi nn „heliobjektide” meistriklasse, mis on suunatud kuulamisvõime taastamisele ja arendamisele.

Tema teoseid on esitanud paljud mainekad kollektiivid nii Eestis kui mujal (sh ansambel U:, Resonabilis, ERSO, ICTUS, Klangforum Wien, Ensemble Phoenix Basel, Neue Vocalsolisten Stuttgart jpt).

Tatjana Kozlova-Johannes on saanud auhindu nii Eestis kui ka välismaal: tema teos „Made of hot glass“ võitis rahvusvahelisel heliloojate Rostrumil Pariisis noorte kategoorias III koha 2004. aastal, 2006. aastal pälvis Kozlova-Johannes Darmstadti uue muusika suvekursuste Kranichsteini muusikapreemia, 2008. aastal – Elleri preemia ning festivali Eesti Muusika Päevad preemiad 2004, 2005, 2009 ja 2011. Rahvusvahelisel heliloojate Rostrumil on põhikategoorias kümne parima teose hulka valitud „Disintegration Chain“ (2011, Viin) ja „Tule süütamine“ (2018, Budapest). 2015. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia, 2022. aastal Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia.

Piletid Fientast või kohapeal enne kontserdi algust kohapealt.
Lisainfo: EMTA kontserdi- ja teatrimaja
 

Back