Music News

Kädy Plaas ja Siim Selis esitavad eesti heliloojate armastuslaule

Mitmel pool Eestis kõlaval kontserdil „Armastus Eesti moodi“ esitavad sopran Kädy Plaas ning pianist Siim Selis Eesti kullafondi kuuluvaid soololaule, mis peamiselt kõnelevad armastusest ja õnnest. Esitusele tulevate armastuselaulude autorid on Mart Saar, Artur Kapp, Anatoli Garšnek, Ester Mägi, Eduard Tubin, Eduard Oja ja Mihkel Lüdig. Kontserdid toimuvad 6. novembril kell 19 Haapsalu kultuurikeskuses rõdusaalis, 7. novembril kell 18 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu saalis ning 26. novembril kell 19 Türi kultuurimajas.

Kädy Plaas lõpetas 2007. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise laulu eriala Nadia Kuremi juhendamisel. Ta on alates 2004. aastast projektiteatri Nargena Opera solist. Plaas on laulnud mitmeid ooperirolle ning osalenud solistina vokaalsuurvormide ettekannetel. Kädy Plaas on üles astunud selliste orkestritega nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester ja Tallinna Barokkorkester. Tema koostööpartnerite hulka kuuluvad dirigendid Tõnu Kaljuste, Eri Klas, Toomas Siitan, Risto Joost jt.
Siim Selis lõpetas 1996. aastal Eesti Muusikaakadeemia bakalaureuseõppe klaveri erialal Valdur Rootsi juhendamisel ning omandas magistrikraadi 1999. aastal saateklassi erialal Vilma Mallene ja Helin Kapteni juures. Ta on õppinud ka dirigeerimist Jüri Rendi ja Ilmar Tõnissoni juhendamisel. Selis on teinud koostööd paljude eesti lauljatega ning esinenud pianisti ja dirigendina Soomes, Kanadas, Uus-Meremaal jm. Alates 1992. aastast töötab ta Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori dirigendi ja kontsertmeistrina ning alates 1994. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kontsertmeistrina.

Laura Vaikma

Back