Music News

Hans Christian Aavik soleerib sarjas „Aavik Salzburgis“


Hans Christian Aavik ja Tallinna Kammerorkester.
Foto: Rene Jakobson

30. novembril kõlas Mustpeade maja Valges saalis esimene „Aavik Salzburgis“ sarja kontsert, kus Tallinna Kammerorkester koos Hans Christian Aavikuga esitavad Mozarti muusikat. Sari jätkub kevadeni ning selle jooksul kantakse ette kõik Mozarti viis viiulikontserti ning lisaks ühendatakse klassika nüüdismuusikaga.

Avakontserdil esitasid Hans Christian Aavik ja Tallinna Kammerorkester Mozarti Rondo, Viiulikontserdi nr 1 ja Sümfoonia nr 25. Ameerika tunnustatud heliloojalt Jessie Montgomerylt kõlas teos „Banner“ (esiettekanne Eestis). Meeleolukast kontserdist tegi otseülekande ja salvestas järelkuulamiseks Klassikaraadio.

„Aavik Salzburgis“ järgmised kontserdid toimuvad 22. veebruaril, 21. märtsil, 18. aprillil ja 25. mail 2024. Kontserdikavadega on võimalik tutvuda www.aaviksalzburgis.ee veebilehel. Iga kontserdi solist on Hans Christian Aavik ning sarja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

Hans Christian Aavik on stiilitunnetuse ja selgelt eristuva kõlaga tähelepanu äratanud nii Eestis kui ka mitmel pool Euroopas. Tema karjäär on olnud kiire ja muljetavaldav. 2022. aasta kevadel võitis ta esimese eestlasena esikoha mainekal Carl Nielseni rahvusvahelisel konkursil ning seejärel pälvis Eesti Interpreetide Liidult aasta interpreedi preemia. Hiljuti ilmus tal live-kontsertsalvestus maailma suurima plaadifirma Deutsche Grammophoni uues sarjas „Rising Stars” platvormil STAGE +.

Hans Christian Aavik mängib Eesti Pillifondile kuuluval Giovanni Paolo Maggini viiulil (u 1610, Brescia, Itaalia), kasutades Victor Fétique'i poognat (u 1930, Prantsusmaa). Maggini viiuli on andnud Pillifondi käsutusse perekond Sapožnin.


Hans Christian Aavik ja Tallinna Kammerorkester. Foto: Rene Jakobson

Tallinna Kammerorkestri kontserdid detsembris

Detsembris näeb ja kuuleb Tallinna Kammerorkestrit musitseerimas Jõulujazzil Erkki-Sven Tüüri autoriõhtul ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis René Eespere autorikontserdil helilooja 70. sünnipäeva tähistamiseks. Enne jõule annavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester koos Tõnu Kaljustega Mozarti Missa c-moll kontserte Tallinnas ja Tartus. 2023. aasta viimased kontserdid annab kollektiiv Eesti Kontserdi aastalõpukontsertidel koos pianist Sten Heinojaga Jõhvis, Tartus ja Tallinnas.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal Tõnu Kaljuste eestvedamisel, on ligi kolme aastakümne jooksul kujunenud üheks Eesti esinduskollektiiviks. Orkester on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Hiljuti avati Tallinna Kammerorkestri kujunemisloo tutvustamiseks püsinäitus Mustpeade maja salongides ja vahesaalides.
 

Back