Music News

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester avab hooaja uue kontserdisarjagaERSO uus kontserdisari „Amadeus“ saab avalöögi 97. hooaja avakontserdiga. Verivärske kontserdisarjaga tehakse kummarduse Wolfgang Amadeus Mozarti loomingule.

Õhtu avab Tõnu Kõrvitsa uudisteos „Tuultele“ vaskpilliorkestrile ja löökpillidele. Teose kaks osa avavad signaalina kummagi kontserdipoole, juhatades sisse klassikalise repertuaari. Mozarti loomingust tuleb sel kontserdil ettekandele tema viimane ning kompleksseim sümfoonia, hüüdnime „Jupiter“ järgi tuntud 41. sümfoonia. Kontserdi solist on noor ja silmapaistev eesti viiuldaja Hans Christian Aavik, kes tegi ERSOga koostööd ka möödunud hooajal. Sedapuhku tuleb esitusele Ludwig van Beethoveni Viiulikontsert D-duur, mis on esimene monumentaalne teos oma žanris ning teerajaja hilisematele romantilistele viiulikontsertidele.

Tund enne sümfooniakontserti toimub eelkontsert, mille kavas on Michael Nymani „In Re Don Giovanni“ keelpillikvintetile ning Mozarti Keelpillikvintett nr 3 C-duur, I osa. Musitseerivad Marta Spārniņa, Kaido Välja, Rain Vilu, Kaija Lukas, Indrek Leivategija ja Mati Lukk. Hooaja plaanidest räägib Olari Elts.

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri avakontsert toimub 15. septembril kell 19 Estonia kontserdisaalis. Orkestrit juhatab Olari Elts. Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio ja ERSO TV.

Lisainfo: ERSO

Back