Music News

Ansambel U: kutsub kuulama noorte heliloojate uudisloomingut

Ansambel U:

Ansambel U: 2022/2023 hooaja ja Euroopa koostööprojekti DYCE II lõppkontserdil kõlavad kuue uudisteose maailmaesiettekanded rahvusvahelise konkursi DYCE II võitnud heliloojatelt.

DYCE (Discovering Young Composers of Europe) on nelja hinnatud ansambli Divertimento Ensemble (Milano), Taller Sonoro (Sevilla), Cikada (Oslo) ning U: ühisprojekt, mille eesmärgiks on leida noori silmapaistvaid heliloojaid ning pakkuda neile võimalust töötada nelja tipptasemel ansambliga. 2022. aastal toimunud konkursil valiti koos publikuga välja 4 heliloojat, kellelt telliti uued ansambliteosed ja 8 heliloojat, kellelt telliti sooloteosed, mille nad kirjutasid oma valitud noorele mängijale. Tallinnas toimuval kontserdil kõlavad tellitud 4 ansambli- ja 2 sooloteost. 

Projekti teeb eriliseks, et kõik neli ansamblit mängivad valminud ansambliteosed, heliloojad saavad töötada kõigi kollektiividega ning õppida, kuidas samast teosest võivad erinevate esitajate kaudu ilmneda erinevad tahud. DYCE II lõppkontsert pakub seega kuulamiseks hulga huvitavat muusikat ning suurepärase ülevaate Euroopa kompositsiooniõppe kõrgtasemest Euroopas.
 
T 6. juuni, kell 19:00
ERR Uudistemaja 1. stuudio / otseülekanne Klassikaraadios
Ansambel U: kontsert "URR-38: DYCE II lõppkontsert"
 
Kontserdi kava:
 
Ansambliteosed: 
Seung-Jin Hong (1989) “A Fridgemonster Tries To Eat Me”, flöödile, bassklarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2023, esiettekanne)
Anibal Vidal (1991) “Tonada”, kuuele instrumendile (2023, esiettekanne)
Kostas Zisimopoulos (1994) “ànemos : ΆΧΑ”, ansamblile (2023, esiettekanne)
Liisa Hõbepappel (1994) “Rosa majalis”, ansamblile (2023, esiettekanne)
 
Sooloteosed:
Sofie Meyer (1991) “Rosen, Schatten, Rosen”, harfile (2023, esiettekanne)
Esitus: Tanne Harder
Jee Seo (1985) “Ohr”, klaverile (2023, esiettekanne)
Esitus: Szymon Paruzel 
 
Kontsert kestab umbes 1h 45 min.
Piletid (5/10/15 eurot) saadaval Fienta.com ja pool tundi enne algust kohapeal. 
Kontserti toetavad: EV Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja projekti on kaasrahastanud Euroopa Liit.
Sarja URR partner ja kaaskorraldaja: Klassikaraadio
 
Ansambel U: on kõige aktiivsem ning tunnustatum nüüdismuusika kollektiiv Eestis, tähistades sügisel 2023 oma 20. tegevusaastat. Põneva kõlapildi ning väljakutsuvate kavade poolest hinnatud ansambel esitab nii kaasaegse muusika klassikasse kuuluvaid teoseid kui ka eksperimentaalseid kompositsioone. Ansambli asutasid 2002. aastal Tarmo Johannes ja Taavi Kerikmäe ning selle koosseisu kuuluvad kuus silmapaistvat muusikut: Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Taavi Kerikmäe (klaver) ja Vambola Krigul (löökpillid).

URR - Ansambel U: Rahvusringhäälingus” on 2013. aastal alguse saanud kontserdisari, mis sündis U: 10. tegevusaasta tähistamiseks koostöös Klassikaraadioga ning kus U: tutvustab olulisemaid nüüdismuusika teemasid Klassikaraadio otse-eetris.

Back