Music News

Hans Christian Aavik ja VHK keelpilliorkester annavad vaikse nädala kontserte


VHK keelpilliorkester. Foto: Siim Vahur

VHK keelpilliorkester ja dirigent Rasmus Puur annavad Haapsalus, Viljandis ja Tallinnas vaiksele nädalale pühendatud kontserte. Kontsertidel soleerib viiuldaja Hans Christian Aavik. Kavas kõlab Erkki-Sven Tüüri, Arvo Pärdi, Tõnu Kõrvitsa, Pärt Uusbergi ja teiste looming. 

VHK keelpilliorkestri dirigendi Rasmus Puuri sõnul tõukus kontserdi idee vaiksest nädalast ja selle olemusest. „Ei mina ega VHK keelpilliorkester pole varem sel ajal kontserte andnud, seega oli väga haarav ja huvitav luua kava just selle nädalaga seonduvast temaatikast,“ sõnab Puur.  „Nii sobib sinna nii Artur Kapi „Viimne piht“, Tobiase „Eks teie tea“, Kreegi „Agnus dei“ reekviemist kui ka Pärt, Tüür, Kõrvits, Vasks ja Uusberg.“

Vanalinna Hariduskollegiumi muusikakooli õpilastest koosnevas keelpilliorkestris musitseerivad noored vanuses 13–19 aastat. Viimastel aastatel on orkester keskendunud valdavalt eesti muusika esitamisele – pühendanud kontserte näiteks Ester Mägi, Arvo Pärdi,  Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa loomingule ning andnud välja albumid Mart Saare, Cyrillus Kreegi ja Veljo Tormise muusikaga. Orkester on seni koostööd teinud mitmete inspireerivate interpreetidega nagu Johan Randvere, Marten Altrov, Kirke Karja, Joel ja Heikko Remmel, Mari Kalkun, Liisi Koikson, Mari Jürjens, Kaija Lukas ja mitmed teised. 

Vaikse nädala kontsertidel on orkestri eest soleerimas noor viiulisolist Hans Christian Aavik. „Hansuga oleme paar korda varemgi proovinud kontserdi kuupäevi klapitada, kuid pole õnnestunud,” räägib dirigent. „Nüüd on seegi kauaoodatud rõõmustav hetk käes.“
 
Hans Christian Aavik on esinenud paljude mainekate orkestrite ees ning teinud koostööd paljude silmapaistvate muusikutega Eestis ja mujal. Aastal 2021 andis Hans Christian välja oma debüütplaadi „AETERNUS“ koos pianist Karolina Aavikuga. Ta on Carl Nielseni nimelise rahvusvahelise konkursi 1. preemia laureaat. 

Kontserdid toimuvad 5. aprillil algusega kell 18 Haapsalu Toomkirikus, 6. aprillil kell 19 Viljandi Jaani kirikus ja 7. aprillil kell 19 Tallinna Jaani kirikus. Annetuspiletid hinnaga 5, 10 ja 15 € on saadaval kohapeal.

Back