Music News

Collegium Musicale alustas kontserdituuri Pühal maal


Collegium Musicale. Foto: Kaupo Kikkas

Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale alustas 8-päevast kontserdireisi Iisraelis. Täna õhtul antakse kontsert Tel Avivis, kontserdid toimuvad ka Jeruusalemmas ja Akkos.

Avner Bironi (Iisrael) juhatusel tuleb koos orkestriga Israel Camerata ettekandele Johann Sebastian Bachi h-moll missa. Collegium Musicalest astub solistina üles sopran Marie Roos. Kontserdikavas „Õhtu pärlid“ tuleb ettekandele muusika läbi erinevate sajandite, sh eesti heliloojate looming. Selles kavas kõlab ka Erkki-Sven Tüüri „Ukrainale“ ja Galina Grigorjeva „Molitva“, viimases on viiulil kaastegev maestro Andres Mustonen.

„Laulame suurima heameelega suurvorme ja eriti just Bachi, kuid olles Eestist eemal püüame alati võimalusel ka eesti muusikat esitada. A cappella kontserdi kavas on eesti heliloojatest veel Kreek, Pärt ja Tobias. Tänavu möödub 150 aastat Rudolf Tobiase sünnist ja seeläbi tähistame seda ka Iisraelis,“ ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav.

Collegium Musicale kontserdid toimuvad 10. Eesti-Iisraeli muusikafestivali Mustonenfest Tallinn – Tel Aviv raames. Festivali korraldab MTÜ MustonenFest koos partneragentuuriga Carousel Iisraelis, koostöös Iisraeli kollektiivide ja kontserdipaikadega Tallinna Linnavalitsuse, Kultuuriministeeriumi, Kultuurkapitali jt. toel.

Kammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori asutaja ja dirigent on Endrik Üksvärav. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, eriti oluline on Eesti heliloojate looming.

Lisainfo: www.collegegiummusicale.ee

Back