Music News

Helena Tulve on resideeriv helilooja Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias

Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia programm „Composer in Residence“ on sündmustesari, mis tutvustab erinevaid heliloojaid läbi kontsertide, meistrikursuste ja vestluste. Sellel nädalal on fookuses helilooja Helena Tulve ja tema looming.

25. novembril annab muusikaakadeemia Duke’s Hallis kontserdi õppeasutuse kaasaegse muusika ansambel Academy Manson Ensemble, kelle esituses kuuleb Tulve helitöid nagu „abysses“ sooloflöödile ja ansamblile (2003) ja „à travers“ suurele ansamblile (1998).

Kontserdile eelneb avalik vestlus Angela Burgess Recital Hallis, kus Helena Tulve vestluspartneriks on Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia kompositsiooniosakonna juht Philip Cashian, kes Tulve programmi osalema ka kutsus.

Helena Tulve kompositsiooni meistriklass kestab Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias 24.–28. novembrini.

  Helena Tulve.
  Foto: Kaupo Kikkas
 
Lisaks osales Tulve ka Kuningliku Muusikaakadeemia 200 aasta juubeli projektis „200 pieces“, mille raames telliti 200 heliloojalt teos sooloinstrumendile või häälele. Tulve soolotrompeti teose „As If Dreaming“ kandis maikuus Londonis ette muusikakadeemia tudeng Joseph Skypala. Projekt lõppeb detsembris, mil avatakse veebikeskkond, kus on kättesaadavad kõigi 200 teose info, salvestused ja partituurid.

Lisainfo: Royal Academy of Music

Back