Music News

müriaadFEST avab uksed Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia loomingulisse maailma13.–23. novembrini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esindusfestival müriaadFEST, mis on ellu kutsutud eesmärgiga jagada nädala jooksul publikuga seda, millega Eesti ainsas muusika- ja teatriülikoolis igapäevaselt tegeletakse. See on erakordne võimalus kõikidele kultuuriaustajatele ja neile, kes plaanivad akadeemiasse õppima tulla, tutvuda EMTA loomingulise maailmaga.

Festivalil esitletakse mitmekülgselt andekaid interpreete ja tutvustatakse erinevatele ajastutele omaseid väljendusviise klassikast üliõpilaste uudisloominguni välja. müriaadFEST on läbilõige akadeemias toimuvast – kontsertide ja etenduste tõeline müriaad.

Avakontserdil, mis toimub 13. novembril kell 19.00 EMTA black box’is,esinevad nüüdismuusika interpretatsiooni ja loome magistriprogrammi üliõpilased.

15.–19. novembrini leiab Sakala 3 teatrimajas aset identiteedikabaree DRAG SHOW vol3, kus 29 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide ja näitleja eriala tudengit transformeeruvad drag’ideks. Identiteedikabaree on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ja Grimmikooli koostöö, lavastab Jüri Nael.

16. novembril kell 19.00 oodatakse kuulajaid nii EMTA suurde saali kui ka Viimsi Artiumisse. EMTA suures saalis toimub Mart Saare 140. sünniaastapäevale pühendatud kontsert, kus esineb EMTA koor Mart Saare konkursi laureaatide Kameris Theodorose, Ode Pürgi, Kaur Pennerti, Meelis Kesperi ja Xie Zhizhongi juhatamisel. Viimsi Artiumis astuvad üles Iris Eva Aabloo (viiul) ja Triin Veissmann (viiul), klaveril saadab Reet Ruubel.

17. novembril kell 17.00 toimub Adamson-Ericu muuseumis kitarriõhtu, kus esinevad EMTA kitarriklassi üliõpilased Zhengnan Xu, Erik Leedjärv ja Meriliis Saar. Kell 19.00 saab EMTA kammersaalis kuulata unustatud klassikalist klaverimuusikat, mida esitavad ajaloolisel haamerklaveril Lembit Orgse ja haamerklaveri üliõpilased.

18. novembril kell 13.00 on erakordne võimalus saada osa kaasaegsete etenduskunstide avatud tunnist, mida viib läbi prantsuse maalikunstnik, skulptor ja etenduskunstnik Olivier de Sagazan. Kell 19.00 ootame kuulajaid EMTA suurde saali kontserdile „Koshinski ja Jürjendal“, kus Eesti Löökpillikvarteti ja Segakoori HUIK! koostöös tuuakse publikuni põnev kooslus koori ja löökpilli muusikast. Juhatab EMTA magistrant Ode Pürg.

19. november on festivali kavas sündmusterohke päev. Kell 17.00 saab valida kahe kontserdi vahel: EMTA suures saalis toimub rahvusvaheliselt tunnustatud pianisti Eteri Andjaparidze meistrikursuse lõppkontsert. Multimeediakeskuses saab kuulata elektroakustilise loomingu eriala üliõpilaste teoseid, juhendaja on Malle Maltis. Kell 19.00 toimub kammersaalis ooperiaariate õhtu, kus esinevad Toomas Kaldaru kursusel osalenud lauljad ja pianistid. Samal ajal toimub Viimsi Artiumis kontsert, kus astub lavale EMTA sümfooniaorkester dirigent Paul Mägi juhatamisel, solist on Brita Reinmann (marimba). Kavas on Doğaç İşbileni teose „Grey City“ maailmaesiettekanne, Pius Cheungi kontsert marimbale ja orkestrile ning Antonín Dvořáki sümfoonia nr 9 e-moll „Uuest maailmast“. Kell 21.00 etendub EMTA black box’is Boris Blacheri „Abstraktne ooper nr 1“, mille lavastaja on Liis Kolle.

20. novembril kell 14.00 saab EMTA black box’is taas vaadata Boris Blacheri teost „Abstraktne ooper nr 1″. Kell 17.00 annab EMTA sümfooniaorkester Paul Mägi juhatamisel korduskontserdi EMTA suures saalis, kus saab kuulata sama kava, mida kanti ette 19. novembril Viimsi Artiumis.

21. novembril kell 19.00 ootame jazzisõpru EMTA black box’i, kus esinevad jazzmuusika eriala üliõpilased, keda juhendavad Jaak Sooäär ja Aleksander Paal.

22. novembril kell 19.00 toimub EMTA suures saalis kontsert „Determined Liberty“, kus saab kuulata EMTA heliloomingu ja muusikatehnoloogia eriala üliõpilaste teoseid.

Festival lõpeb 23. novembril kell 19.00 EMTA suures saalis Sibeliuse Akadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilli eriala üliõpilaste ühiskontserdiga.

Sissepääs enamikule müriaadFESTi sündmustele on tasuta.

Täpne info ja programm: https://emtasaalid.ee/myriaadfest/

Back