Music News

Hüpassaare muusikapäev Mart Saar 140 ja Johannes Jürisson 100


  Mart Saar
Laupäeval, 24. septembril leiab aset Hüpassaare muusikapäev, mis on pühendatud helilooja Mart Saare 140 ja muusikateadlase Johannes Jürissoni 100 sünniaastapäevale. Muusikapäev erinevate kontsertide ja sündmustega leiab aset Mart Saare majamuuseumis Hüpassaares.

Muusikapäev algab kell 11 ringkäiguga huvilistele Saare majamuuseumi eest. Kell 13 esinevad muuseumis Tallinna Muusika- ja Balletikooli klaveriõpilased.


 

  Johannes Jürisson
Kell 14 on Hüpassaare laululaval koorikontsert Mart Saare ja teiste eesti heliloojate loomingust. Üles astuvad MUBA neidudekoor, noorte segakoor Vox Populi, Tallinna Kammerkoor, Tartu Noortekoor ning Tartu Ülikooli kammerkoor. Mart Saarest kõneleb Riina Roose. Kell 15.15 avatakse majamuuseumi juures mälestuspink.

Muusikapäeva kunstilised juhid on Triin Koch, Ingrid Kõrvits ja Riina Roose. Riina Roose kommenteeris muusikapäeva teemat järgmiselt: „Mart Saar oli eesti rahvusliku muusika rajaja, üks eesti professionaalse muusika alusepanijaid. Johannes Jürisson oli Mart Saare muusika väsimatu propageerija nii oma loengutes kui ka kirjasõnas. Nii Saar kui ka Jürisson olid suured loodusesõbrad ja matkamehed.”

Kontserdi korraldaja on Eesti Kooriühing, toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Klassikaraadio, Põhja-Sakala vald, Mart Saare majamuuseum ja Viljandi Muuseum.

Back