Music News

Orkester Helikunst Arvo Pärdi Keskuses: esmakordselt kõlab keskuses klaverikontsert

23. augustil kell 18 avaneb kuulajatele Arvo Pärdi Keskuses erakordne võimalus – esmakordselt kantakse ette klaverikontsert. Valle-Rasmus Rootsi juhatusel soleerib orkester Helikunstiga Mozarti Klaverikontserdis nr. 27 B-duur sensatsioonilise kõlahaardega pianist Sten Lassmann. Lisaks tuleb ettekandele Max Bruchi "Kol Nidrei" ning Mozarti erk 33. sümfoonia. 
 
Valle-Rasmus Roots: "Kava põhirõhk on mozartlikul helgusel, et aga mitte illusioonidesse uppuda, pakume ka pisut valu. Kas valus lohutab ja helge pakub lootust või vastupidi – igatahes, vajame mõlemat."
 
"See on mulle suur au, et saan fantastilise dirigendi ning hea sõbra Valle-Rasmus Rootsi käe all mängida Mozarti viimast klaverikontserti, mida, muide, viimati kuulsin tema enda suurepärases ettekandes aastaid tagasi", märkis Sten Lassmann. "B-duur kontsert on ka helilooja enese loomingu kontekstis erakordselt helge ja kevadehõnguline teos, ning selle viimane osa ongi tulnud Mozarti rahvalikust laulukesest "Kevadigatsus". See muusika on rafineeritud lihtsuse kehastus ning nõuab interpreedilt intonatsiooni ja fraasikujunduse peeneimaid oskusi. Ja veel – just selle kontserdi esimese ja viimase osa üles kirjutatud kadentsid on ainukesed Mozarti originaalkäsikirjad mis asuvad Eestis, Ajaloomuuseumi arhiivis Tallinnas!"
 
Orkester Helikunst koosneb peaasjalikult noortest andekatest muusikutest, kes ei tööta kutselistes eesti orkestrites, kuid kes otsivad ka väljaspool õppetööd väljundit kultiveerida kõrgel tasemel orkestrimängukunsti ja seda publikule kuulamiseks pakkuda. Seega annavad nad oma interpretatsiooniga nii kuulajaile kui ka endile võimaluse teoseid kogeda värske kunstilise pilgu läbi.
 
Vaata ka: Arvo Pärdi Keskus

Back