Music News

Suure-Jaani Muusikafestival tuleb juba 25. korda

Sel aastal toimub festival traditsioonilisel ajal, 17.–23. juunil. Publiku ette astuvad jälle ka festivali traditsioonilised esinejad: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (dirigent Xandi van Dijk (Lõuna-Aafrika Vabariik /Saksamaa)) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester (dirigent Toomas Vavilov). Lisaks mitmed solistid: Andres Mustonen (dirigent, viiul), Arete Kerge (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), Tambet Kikas (bass), Ain Varts (kitarr), Priit Aimla (trompet), Olev Ainomäe (oboe), Mari-Liis Uibo (viiul), Meelis Orgse (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Johanna Randvere (tšello), Anna-Liisa Eller (kandled, torupill), Taavi Kerikmäe (harmoonium, klavikord ja teremin).

Suure-Jaani õigeusukirikus on seekord ansambel Vox Clamantis (dirigent Jaan-Eik Tulve), Tääksi veski vabaõhulaval Lõõtsavägilased ja festivali pärliks kujunenud päikesetõusukontserdil „Tõnis Mägi ja Koit” on kuulajate ees Tõnis Mägi (laul, klaver, vahetekstid), Andre Maaker ja Ain Agan (kitarrid).

Festivali uueks kontserdikohaks on Võhma kooli uhke, läbi kahe korruse ulatuv aatrium, kus musitseerivad noored Võhmast ja Viljandi muusikakoolist.

Lõunatundides kohtuvad huvilistega Tiina Lokk, Allan Roosileht, Sven Grünberg, Taisto Noor ja Rein Veidemann.
Festivalisündmused toimuvad ka Olustvere leivakojas, Tääksi vesiveskis ja Vanaõue puhkekeskuses. Festivali fotonäitus on seekord vaadata Suure-Jaani Tervisekoja Hüpassaare saalis.

Et on 25. festival, siis avakontserdil meenutavad toimunut korraldajad ning Hüpassaare saalis vaadatakse koos aastate jooksul lõunatundides tehtud salvestisi.

Pileteid saab osta  Piletilevist, Piletimaailmast ja festivali ajal Suure-Jaani kultuurimajas asuvas infopunktis ning  tund enne kontserte kohapealt.

Suure-Jaani Muusikafestival toimub aastast 1998. Festival on eesti muusika ja eesti muusikute keskne, pakkudes samas midagi pea igale maitsele. Festivali kunstiline juht on Andres Uibo.

Festivali kava: http://muusikafestival.suure-jaani.ee/ajakava/

Back