Music News

Taas on valminud toimetatud Artur Lemba partituurid


Eesti helikunsti klassiku Artur Lemba (1885–1963) kammermuusika paremik seisis pikalt muuseumivaikuses vanade käsikirjade hulgas, nüüd on teosed Eesti Muusika Infokeskuse poolt välja antuna kõigile huvilistele kättesaadavad värskes vormistuses.

Uue kuue on saanud:
Klaveritrio nr 1 (1929) – teost kannab äärmiste osade romantiline hoog, mille vahel kõlab sulnis ja lüüriline aeglane osa.
Klaveritrio nr 2 (1935) – hoogne ja tundeküllane, pateetilise avaosaga ja tantsustiihiast kantud kammerteos. 
Klaverikvartett (1938) – teost hingestavad romantiline paatos ja polüfoonilise arenduse pinge.
Klaverikvintett (1946) – põnev romantilise helikoega suurteos, kus dramaatilise varjundiga ootamatud modulatsioonid ristuvad polüfoonilise nutikusega ja virtuoosse klaverikäsitusega.

Noodigraafika teostas meisterlik Mari Amor, toimetamise tänuväärse töö tegi Evi Arujärv. Intensiivse hoole tulemus on nüüd jõudnud müügile EMIKi veebipoodi.

Varasemalt on EMIK välja andnud Artur Lemba Sümfoonia nr 1 (teadaolevalt Eesti esimene omas žanris) ja kauni Klaverikontserdi, mis esitati menukalt Pärnu Muusikafestivalil Mihkel Polli soleerimisel. Peale Eesti jõudsid EMIKi kirjastatud Lemba teosed möödunud aastal ka USA-sse ja Suurbritanniasse, Jaapanisse ja Prantsusmaale ning Järvi Akadeemia mitme väliskülalisest dirigendi noodimappi.

Back