Music News

Kontsert pealkirjaga „Konvulsioonid“ Tallinna Kunstihoones


Ivo Lille

Interpreetide Liidu poolt korraldatud kontserdisarja “Kontserdid kunstihoones” järgmine kontsert toimub 18. jaanuaril kell 17. Kunstihoones astuvad üles saksofonist Ivo Lille ja pianist Jorma Toots ning samas on võimalus viimast päeva vaadata fotonäitust „Tagasi Peipsi äärde. Vene vanausulised Eestis“.

Kontserdi kava koosneb eesti muusikast – esitatakse Eduard Tubina, Hillar Kareva, Age Hirve, Mihkel Keremi ja Kristjan Kõrveri teoseid. Hirve teos „Itk“ ja Keremi „Viis päeva detsembrist“ on kirjutatud just neid esitajaid silmas pidades. Kontserdi pealkiri „Konvulsioonid“ on võetud Hillar Kareva samanimelisest palast.

Ivo Lille ja Jorma Toots alustasid koosmängimist 2000. aastal ning on esinenud paljudes kohtades Eestis ja kontserdisarja „Upbeat“ raames Norras, Rootsis, Lätis ja Leedus. Duo on salvestanud Eesti Rahvusringhäälingule kõik Hillar Kareva saksofonile ja klaverile loodud teosed. Sellest materjalist on ilmumas ka CD.

Jorma Toots lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lilian Semperi klaveriklassis ja omandas magistrikraadi prof. Matti Reimanni kammeransambliklassis. Erinevate ansamblipartneritega on ta edukalt esinenud paljudel kammermuusika konkurssidel ja festivalidel Eestis ja kaugemal. Lisaks aktiivsele tegevusele kammermuusika vallas on Jorma Toots tegev ka jazzmuusikuna. Käesoleval ajal töötab ta õpetajana Tartu Muusikakoolis ja instrumentaalmuusika lektorina Tartu Ülikoolis.

Ivo Lille on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia bakalaureuse, magistri ja doktoriõppe saksofoni erialal ning täiendanud end Sibeliuse Akadeemias Helsinkis. Ivo Lille tegutseb aktiivselt solisti ja kammermuusikuna nii klassikalise kui ka jazzmuusika vallas. Aastast 1998 töötab Ivo Lille õppejõuna Nõmme Muusikakoolis ning aastast 2004 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Aveli Kadastik

Back