Music News

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (7.–13. detsember)

7. –13. detsembrini toimub Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Pianistide Liidu koostöös festival Beethoven. Kontsertidel muusikaakadeemia suures saalis tulevad Eesti tipp-interpreetide ja noorte muusikute esituses ettekandele kõik Ludwig van Beethoveni klaveri-, viiuli- ja tšellosonaadid. Festivaliga avaldatakse austust suurele heliloojale vahetult tema 250. sünniaastapäeva eel, keskendudes sonaadižanrile, mis moodustab erilise osa Beethoveni loomingust ja omab samas erakordset tähendust muusikaloos tervikuna. Sonaadid kantakse festivalinädala jooksul ette kronoloogilises, loomisajal põhinevas järjestuses.

Vaata lähemalt: Eesti Interpeetide Liit

7., 9. ja 10. detsembril annab Põhjamaade Sümfooniaorkester Anu Tali dirigeerimisel koos maailmakuulsa saksa kontratenori Andreas Scholli ja Iisraeli päritolu klavessinisti ja pianisti Tamar Halperiniga kolm kontserti Estonia kontserdisaalis. Jõuluhõngulistel kontsertidel kõlavad imeilusad aariad barokiaja suurmeistritelt nagu Georg Friedrich Händel, Henry Purcell ja Johann Sebastian Bach, lisaks tuleb ettekandele Arvo Pärdi looming. Kogu kontsertide piletitulu läheb heategevuseks Tartumaale rajatavale Tammistu perekodule, mis pakub rehabilitatsiooniteenuseid harvikhaigustega, liit- ja raske ning sügava puudega lastele ja noortele.

Vaata lähemalt: Põhjamaade Sümfooniaorkester

12. detsembril toovad dirigent Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja organist Kadri Toomoja kontserdil „Jõul“ esiettekandele Margo Kõlari „Pirita missa“ uue versiooni. Algselt Pirita kloostri jumalateenistusteks loodud missa on kirjutatud Vello Salo eestindatud liturgilisele tekstile ning 2009. aastal sündis teosest Tõnu Kaljuste tellimusel kontsertversioon koorile, orelile ja sümfooniaorkestrile. Seekordseks kontserdiks Tallinna Jaani kirikus on „Pirita missa“ saanud uue hinguse seatuna kammerkoorile, orelile ja kammerorkestrile. Lisaks Margo Kõlari teosele on kontserdikavas mitmed armastatud jõululaulud.

Vaata lähemalt: Eesti Filharmoonia kammerkoor

13. detsembril toimub Niguliste kirikus Eesti Sinfonietta jõuluootuskontsert pealkirjaga „Ingli osa“. Kontserdil kõlavad Pärt Uusbergi teos „Palve“, Erkki-Sven Tüüri viiulikontsert nr 2 „Angel’s Share“, milles soleerib Johannes Põlda ning Arvo Pärdi „Fratres“. Mängitavad teosed seob tervikuks ideeliin - läbi palve ja sisemise küpsemise jõuda vennalikkuse, sõpruse, austuse, sallivuse ja muude positiivsete isiksuseomaduste poole.

Vaata lähemalt: Eesti Sinfonietta

Tutvu ka teiste selle nädala sündmustega EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Back