Music News

Toimub Vello Jürna nimeline vokalistide konkurss


Vello Jürna nimelise konkursi 2020. aasta osalejad.
Foto: konkursi Facebooki leht


25.-29. novembrini leiab Väike-Maarja Muusikafestivali raames aset Vello Jürna nimeline vokalistide konkurss. Konkursil osaleb 32 noort lauljat vanuses 18–35 aastat, kelle seas on nii Eesti kodanikke kui ka Eestis alaliselt elavaid ja õppivaid välismaalasi. Konkursivoorud toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Väike-Maarja seltsimajas. Kõik voorud on publikule avatud ning jälgitavad live-ülekannetena veebi vahendusel.

Konkursil tuleb kõikides voorudes klaveri saatel esitada ooperiaariaid ja soololaule. Lauljaid saadavad pianistid Helin Kapten (EMTA) ja Maarja Plink (Soome Rahvusooper, Sibeliuse Akadeemia). Osalejaid hindab žürii koosseisus Karmen Puis (sopran; teater Vanemuine, Heino Elleri nim Tartu muusikakool), Kalle Kanttila (IOA Management, Bavarian Opera Academy) ja Toomas Kaldaru (pianist, coach ja repetiitor, Itaalia).

Ajakava:
Konkursi avamine toimub 25.11 ja eelvoor 26.11 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Konkursi I voor leiab aset 28.11 Väike-Maarja seltsimajas. Samas toimub ka konkursi II voor koos lõppkontserdiga 29.11.

Väike-Maarjast pärit tenor Vello Jürna (1957–2007) on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning Eesti Riiklikus Konservatooriumis. Lauljateed alustas ta 1982. aastal Riikliku Akadeemilise Meeskoori lauljana, sealt suundus ta 1987. aastal Estonia teatri ooperikoori, kust kaks aastat hiljem kasvas juba solistiks. 2009. aastast korraldatakse Vello Jürna mälestusele pühendatud Väike-Maarja Muusikafestivali ja temanimelist vokalistide konkurssi.

2020. aasta Vello Jürna nimelise vokalistide konkursi toimumine kuulutati välja möödunud aasta Väike-Maarja Muusikafestival lõpus toimunud ooperigalal, mis oli pühendatud Vello Jürna 60. sünniaastapäevale. Konkursi eesmärgiks on noorte lauljate erialase taseme tõstmine. Konkursi ellukutsujad on Vello Jürna perekond, Väike-Maarja Muusikaselts, ooperistuudio Opera Veto ja Väike-Maarja Vallavalitsus.

Vaata lisa:
Vello Jürna konkurss Facebookis
Väike-Maarja Muusikafestival

Back