Music News

Noppeid EMIKi muusikakalendrist (21.–27. september)

24. septembril ja 25. septembril toimuvad Jõhvis ja Tallinnas Arvo Pärdi 85. sünnipäeva puhul kontserdid „Arvo Pärt 85“, kus tuleb Eesti esiettekandele Pärdi „La Sindone“ uusversioon.
Teos on pühendatud dirigent Andres Mustonenile ja viiuldaja Vadim Repinile, kes pidanuks siin ka solistina üles astuma. Seoses Repini haigestumisega soleerib teoses Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister Arvo Leibur. ERSO ja Andres Mustonen toovad ettekandele veel Cyrillus Kreegi „Armastuslaulu 13. sajandist“, Krzysztof Penderecki „Agnus Dei“ keelpilliversiooni, Mozarti klaverikontserdi nr 20 d-moll koos solist Irina Zahharenkovaga ning Franz Schuberti Sümfoonia nr 8 h-moll („Lõpetamata“).

Vaata ka: Eesti Kontsert
 

Andres Mustonen

 
24.–26. septembrini etendatakse Tallinnas, Pärnus ja Tartus Veljo Tormise vokaalminiatuuridel ja kooriteostel põhinevat muusikalavastust „Ringlemisi“.
Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Eesti Kontserdi koostöös lavale jõudva lavastusega tähistatakse helilooja 90. sünniaastapäeva. Muusikalavastuse lavastaja-koreograaf on Teet Kask, laiendatud kõlaruumi on loonud Sander Mölder ja Ülo Krigul ning visuaali Taavi Varm; lavakujunduse autoriteks on Eesti Kunstiakadeemia tudengid. Muusikaline juht ja dirigent on Kaspars Putniņš ning solistina on laval Liisi Koikson.

Vaata ka: Eesti Kontsert
 

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Foto: Mait Jüriado
 
27. septembril esinevad barokkansambel Floridante ja metsosopran Iris Oja Leedus Vilniuse Suurvürstide palees kavaga „To See, to Hear, to Kiss, to Die...“.
Ettekandele tuleb 16. ja 17. sajandi inglise heliloojate looming (John Dowland, Henry Purcell jt). Floridante astub üles koosseisus Andrew Lawrence-King (barokk-harf), Villu Vihermäe (viola da gamba) ja Saale Fischer (klavessiin). Kontsert leiab aset vanamuusikafestivali Banchetto Musicale raames.

Vaata ka: Banchetto Musicale 

Ansambel Floridante
Foto: Kris Moor
 

Tutvu ka teiste selle nädala sündmustega EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Back