Music News

„Opus Klassik“ aastadirigendi auhind Paavo Järvile

Dirigent Paavo Järvi pälvib tänavu „Opus Klassik“ klassikalise muusika auhinna aasta dirigendi kategoorias. Tunnustuse pälvib ta Jean Sibeliuse seitsme sümfoonia plaadistuse eest, mis on salvestatud koos Pariisi orkestriga (Orchestre de Paris). Sibeliuse sümfooniate kontsertsalvestused toimusid nelja aasta jooksul ajal, mil Järvi oli Pariisi orkestri peadirigent (2010-2016). See oli Järvi keskne projekt orkestri peadirigendina ning ühtlasi esimene kord Prantsusmaal, mil Sibeliuse kõik sümfooniad korraga ette on kantud ning ka salvestatud.

Paavo Järvi on üks meie aja nõutumaid dirigente ning sel sügisel alustab ta tööd Zürichi Tonhalle-orkestri peadirigendina, jätkates juhatamist ka Tokyo NHK sümfooniaorkestri ning Deutsche Kammerphilharmonie Bremen’i juures.

„Opus Klassik“ (varasem „Echo Klassik“) on Saksamaal välja antav mainekas klassikalise muusika auhind, mida jagatakse enam kui 20-s kategoorias. Pidulik auhinnatseremoonia leiab aset 13. oktoobril Berliini kontserdimajas (Kontzerthaus Berlin), millest teeb otseülekande telekanal ZDF.

2019. aasta „Opus Klassik“ auhinnasaajate hulgas on Joyce DiDonato (aasta naislaulja), Christian Gerhaher (aasta meeslaulja), Sol Gabetta (aasta instrumentalist, tšello), Jörg Widmann (aasta helilooja) jpt.

Vaata auhinnasaajad siit.

Back