Music News

Tõnu Kaljuste juhatab Lääenemere Festivalil Arvo Pärdi autorikontserti ja Rootsi Raadio koori kontserti


Tõnu Kaljuste

28. augustil juhatab Tõnu Kaljuste Rootsi Raadio koori kontserti „MS Estonia in memoriam”, mis on pühendatud 25 aastat tagasi parvlaeval Estonia hukkunute mälestusele. Kavas on Jaakko Mäntyjärvi „Canticum Calamitatis Maritimae” ning Sergei Rahmaninovi „Koguöine jumalateenistus“. Kontserdi videoülekannet saab vaadata Arvo Pärdi Keskuses ning kuulata Klassikaraadiost. Kontserdile eelneb Joonas Hellerma ja akadeemiku ning mereteadlase Tarmo Soomere vestlus Arvo Pärdi Keskuse saalis, mis jõuab video vahendusel omakorda Laulasmaalt Stockholmi ja teistesse festivali osalejariikidesse.

29. augustil on festivali kavas Arvo Pärdi autorikontsert „Music of all colours”, kus helilooja muusikat esitavad Maria Listra (sopran), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver), Harry Traksmann (viiul), Robert Traksmann (viiul), Leho Karin (tšello) ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste dirigeerimisel. Kavas on „Aliinale”, „Fratres”, „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”, „Trisagion”, „L'abbé Agathon”, „Peegel peeglis”, „Tabula rasa” ja „Vater unser”.

Läänemere Festival (Baltic Sea Festival) toimub Stockholmis Rootsi Raadio kontserdisaalis Berwaldhallenis 24.–31. augustini, kõik kontserdid kannab üle Rootsi Raadio P2. Festivali kunstiline juht on Esa-Pekka Salonen.

Vaata ka: Baltic Sea Festival

Back