Music News

Eesti Festivaliorkester kontserdireisil Jaapanis

Aprilli lõpus sõidab Eesti Festivaliorkester Paavo Järvi juhatusel kontserdituurile Jaapanisse. Orkestri peadirigent Paavo Järvi sõnul on kutse Jaapanisse oluline tunnustus, sest sealne publik hindab klassikalist muusikat kõrgelt. „Meie eesmärgiks on pakkuda nii laval kui ka saalis olevatele inimestele võimalust saada osa orkestris valitsevast ainulaadsest õhkkonnast,“ rõhutas ta.


Eesti Festivaliorkester
Foto: Kaupo Kikkas
  Kokku antakse Jaapanis kuus kontserti, mis leiavad aset 25. aprillil Hamamatsu Act City Concert Hallis, 26. aprillil Fukui Harmony Hallis, 27. aprillil Nagoya Aichi Arts Centeris, 28. aprillil Osaka Festival Hallis, 29. aprillil Hiroshima Bunka Gauken HBG Hallis ja 30. aprillil Tokyo Suntory Hallis. Turneel tulevad ettekandele erinevad kavad, mille hulgas on Erkki-Sven Tüüri „Tormiloitsu“ Jaapani esiettekande kõrval ka Arvo Pärdi „Cantus in Memory of Benjamin Britten“, samuti kõlavad Jean Sibeliuse „Finlandia“, Sümfoonia nr. 2 ja Viiulikontsert, Sergei Prokofjevi Viiulikontsert nr. 1 ja Pjotr Tšaikovski Sümfoonia nr. 5, kaastegev on viiulisolist Midori. Kõik kontserdid on juba ette välja müüdud.

Enne teekonda Jaapanisse, andis orkester 21. aprillil Estonia kontserdisaalis oma selleaastase esimese kontserdi ka Tallinna publikule. Siin kõlas Prokofjevi Viiulikontsert nr . 1, Tšaikovski Sümfoonia nr. 5, Tüüri „Tormiloits“ ning Sibeliuse Sümfoonia nr. 2. Solistina astus üles Sayaka Shoji (Jaapan).

Eesti Festivaliorkester (EFO) esines Paavo Järvi dirigeerimisel Järvi Suvefestivalil esimest korda 2011. aastal Pärnu Festivaliorkestri nime all. Selle orkestri kontserdid on olnud tähelepanuväärsed muusikasündmused, mille ümber on üles ehitatud kõik Järvide suvefestivalid Pärnus. Orkester koosneb parimatest eesti orkestrites töötavatest muusikutest, välisriikides karjääri tegevatest eestlastest ning paljudest solistidest Euroopa tipporkestritest. Orkestri kontsertmeister on Florian Donderer, kes ühtlasi on ka Deutsche Kammerphilharmonie Bremen’i kontsertmeister. Eesti Festivaliorkestri eriline kõla ja mängukvaliteet on äramärkimist ja tunnustamist leidnud mitmete juhtivate muusikakriitikute poolt maailmas.

Back