Music News

HELIjaKEEL: „UNI. Jüri Reinvere, Larin Paraske”

Pühapäeval, 28. oktoobril kell 19 toimub Eesti Raadio 1. Stuudios sarja HELIjaKEEL 2018/2019 hooaja avakontsert, mis on ühtlasi Hõimupäevade lõppkontsert. Sari HELIjaKEEL keskendub seitsmendal hooajal autorite erinevatele elufilosoofiatele. Kõrvutatakse ja leitakse seoseid – kirjanike-heliloojate kooslusi – sarnaste religioossete ja filosoofiliste vaadete, mõjude või huvide läbi.

Hooaja avakontsert „UNI. Jüri Reinvere, Larin Paraske” keskendub soome-ugri rahvaste loodususunditele ja on vahelüliks kahel eelmisel hooajal vaatluse all olnud kaduvate keelte ja kultuuride teema ning uuel hooajal luubi all oleva filosoofiliste ja religioossete vaadete teema vahel. Kontserdi kavas on Jüri Reinvere teosed „Liivi itk” fonogrammile (2003) ja Jean Sibeliuse ning Larin Paraske loomingust mõjutatud uudisteos – Klarnetikvintett „Hävijää” (isuri k. „kaob”), Sibeliuse „Uni” (1891) ning kuulsa isuri rahvalaulja Larin Paraske (1834–1904) laulud.

Laval on Toomas Vavilov (klarnet), Harry Traksmann (viiul), Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Tammo Sumera (elektroonika), Janika Oras (laul) ja Diana Liiv (klaver). Muusika kõrvale on põimitud vestlusring loodususunditest ja soome-ugri rahvastest. Vestlusringi veab Madis Arukask, vestlevad Andres Heinapuu, Taisto Raudalainen, Jüri Reinvere ja Janika Oras. Kontserdiprojekt toimub koostöös Hõimupäevade, Fenno-Ugria Asutuse ning Eesti Maavalla kojaga.

Vaata ka:
Kammermuusikud
Facebook

Back