Music News

Tallinna Kammerorkestri 26. hooaeg algab Pika tänava pidustustega


Tallinna Kammerorkester
Foto: Mati Hiis
  Uue hooaja esimese kodusaali-kontserdi kavas 4. oktoobril on peadirigent Risto Joosti sõnul palju esimesi teoseid. „Mängime Mendelssohni Keelpillisümfooniat nr. 1 C-duur, Mendelssohni Klaverikontserti nr. 1, kus solistiks Euroopa klaverimaailma tõusev täht Alberto Ferro, meil on Helena Tulve uudisteose, „Tundmatuis vetes“ tšellole ja kammerorkestrile maailmaesiettekanne, kus solistiks esimest juubelit tähistav Leho Karin ning lõpetuseks Beethoveni Sümfoonia nr. 1,“ ütleb Joost.

„Tallinna Kammerorkestri iga kontsert on sündmus, mis võiks toimuda ka Berliini või Londoni kontserdisaalis“, teab Risto Joost.

Seda kinnitab, et vaid 22-aastane tipp-pianist, väga olulise Beethoveni klaverikonkursi värskeim võitja Alberto Ferro esineb soolokontserdiga Mustpeade Majas 3. oktoobril ja koos Tallinna Kammerorkestriga 4. oktoobril. Risto Joost tutvus Alberto Ferroga eelmise aasta alguses Veneetsias Teatro la Fenice’is ühisel kontserdil ja seal tuldi mõttele koos veel esineda. Vahepeal on noor pianist saanud tunnustust juurde, pälvinud rahvusvahelisel Telekom Beethoveni konkursil esimese preemia ja publikupreemia, tema erakordsus on saanud veel enam kinnitust. Ja ta esineb Tallinnas kahel kontserdi –  see on haruldane kingitus meie publikule, lisab peadirigent.

3. oktoobril kell 19 kõlavad Alberto Ferro soolokontserdil „Beethoven. Ferro. Steinway“ Mustpeade Maja Valge saali Steinwayl Johann Sebastian Bachi/Ferenc Liszti „Prelüüd ja fuuga“ a-moll BWV 543, Ludwig van Beethoveni Klaverisonaat nr. 17 nr. 2 „Torm“ d-moll op. 31, Fryderyk Chopini „Barkarool“ Fis-duur op. 60 ja Sergei Prokofjevi Klaverisonaat nr. 6 A-duur op. 82.

4. oktoobril kell 19 kõlavad Mustpeade Maja Valges saalis Felix Mendelssohn Bartholdy Keelpillisümfoonia nr. 1 C-duur ja Klaverikontsert nr. 1 g-moll op. 25, Helena Tulve „Tundmatuis vetes“ tšellole ja kammerorkestrile (esiettekanne) ja Ludwig van Beethoven Sümfoonia nr. 1 C-duur op. 21. Solistidena mängivad orkestri ees Alberto Ferro (klaver, Itaalia) ja Leho Karin (tšello), juhatab Risto Joost.

Vaata ka: Tallinna Filharmoonia

Back