Music News

Gloria Ilves ja Ilana Makarina olid edukad konkursil Leedus


Gloria Ilves
  Duo Gloria Ilves (viiul) ja Ilana Makarina (klaver) võitis 3. preemia ja laureaadi nimetuse VIII Stasys Vainiūnase nim Rahvusvahelisel Pianistide ja Kammeransamblite konkursil Vilniuses. Nii Gloria Ilves kui ka Lätist pärit Ilana Makarina on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid.

Eestist osales veel duo Hans Christian Aavik (viiul) ja Karolina Žukova (klaver), kes sai diplomi ja eriauhinna Stasys Vainiūnase sonaadi esituse eest. Mõlemad  muusikud õpivad praegu Frankfurt Maini Ülikoolis (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main).
 
Ilana Makarina

Konkursi žürii liikme prof Marje Lohuaru teatel osalesid Eesti kammeransamblid Stasys Vainiūnase konkursil esmakordselt. 16.–25. märtsini toimunud konkursi kohustuslikus repertuaaris olid Stasys Vainiūnase teoste kõrval Viini klassika ja romantiline suurvorm. Duo Gloria Ilves – Ilana Makarina kavas kõlas ka Erkki Sven Tüüri „Conversio”. Konkursil osalesid kammeransamblid lisaks Eestile veel Itaaliast, Leedust, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Ukrainast ja Venemaalt.

Rahvusvahelise žürii esimees oli Viini Muusikakõrgkooli (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien) Kammermuusika Instituudi juht ja mitmete rahvusvaheliste konkursside ning festivalide asutaja prof Avedis Kouyoumdjian. Žürii poolt kehtestatud kõrgete hindamisstandardite tõttu konkursil esimest preemiat välja ei antud. Teise koha saavutasid Itaalia duo ja Leedu duo ning kolmandat kohta jagasid Norra klaverikvintett ja Eesti duo.

Vaata ka: Gloria Ilvese ja Ilana Makarina esinemine konkursil

Back