Music News

2019. aasta laulupeo heliloomingukonkurssEesti Laulu- ja Tantsupeo SA kuulutab välja heliloomingu konkursi leidmaks teoseid 2019. aastal toimuva XXVII laulupeo repertuaari.

Laulupeo kunstiline juht Peeter Perens: „XXVII laulupeo kandvaks muusikaliseks ideeks on teadvustada eesti kultuuri põlvnemist kahest lähteallikast – läänemeresoome, soome-ugri kultuurist ja euroopa kultuurist. Ootame konkursil osalema teoseid, mis kannaksid laulupeo väärilist sõnumit ja võimaldaksid neid kahte lähteallikat omavahel kõrvutada või ühendada.“

Konkurss on avatud kõikidele heliloojatele. Ootame eesti või murdekeelseid kooriteoseid erinevatele kooriliikidele ning teoseid puhkpilliorkestritele ning sümfooniaorkestritele. Vokaalteosed võivad olla nii a cappella kui saatega.  

Konkursi tähtaeg on 15. mai 2017.

Täpsemad nõuded on kirjas konkursi juhendis, mille leiate Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA kodulehelt: http://2017.laulupidu.ee/2019-laulupeo-heliloomingukonkursi-juhend/

Äramärgitud teosed, mis ei jõua laulupeo repertuaari avaldatakse XXVII laulupeo materjalides huvilistele oma kooride ja orkestrite kavade rikastamiseks.

Lisainfo:
Ave Sopp
Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
XXVII laulupeo muusikatoimetaja
e-post: ave@laulupidu.ee
Tel: +372 56 494 613

Back