Music News

Pärnu Nüüdismuusika Päevadel uuritakse sõna ja muusika seoseidSeekordsetel Pärnu Nüüdismuusika Päevadel uuritakse sõna ja muusika seoseid kolmest küljest: kirjutatud sõna ja muusika, ilmutatud sõna ja muusika ning kõneldud sõna ja muusika.

15. ja 16. jaanuaril kell 10 Pärnu Keskraamatukogus toimuval sümpoosionil räägib Helsingi Ülikooli teadur Esa Lilja sõnatekstist klassikalises heavy rock-is, šveitsi uurija Martin Steinrück antiik-kreeka tekstide lausumise traditsioonidest, eesti uurija Janika Päll lauserütmist, muusikast ja sisutihedusest Pindarose lauludes, teoloog ja helilooja Mart Jaanson sõnatekstist Arvo Pärdi ja Rodolf Tobiase loomingus, kirjanik ja uurija Berk Vaher loitsimisest ja muusikast Alejo Carpentieri romaanis „Kaotatud rajad“, Jaan Malin ja Maris Valk-Falk häälutuse ideoloogilistest ja kognitiivsetest aspektidest ning Roomet Jakapi hääle väänutamise teooriast ja praktikast.

15. jaanuaril kell 19 Pärnu Vanalinna Põhikooli saalis toimuval kontserdil kõlavad interpreetidele suunatud heliloomingu töötoas valminud teosed Repoo Ensemble’i liikmete Leonora Palu (flööt), Indrek Palu (viiul), Aare Tammesalu (tšello), Kristi Mühlingi (kannel), Jorma Tootsi (klaver) ja Andrus Kallastu (dirigent) esituses.

Pärnu Nüüdismuusika Päevad lõpevad 16. jaanuaril kell 19 Pärnu Vanalinna Põhikooli saalis toimuva performance’iga „Sõna ja muusika“, millest võtavad osa kõik Pärnu Nüüdismuusika Päevadel osalejad.

Pärnu Nüüdismuusika Päevad toimuvad Eesti Arnold Schönbergi Ühingu, Pärnu linna, Kultuurkapitali, Pärnu Keskraamatukogu, Pärnu Vanalinna Põhikooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös. Kõigile üritustele on sissepääs tasuta.

Vaata ka: http://www.schoenberg.ee

Back