Music News

XXIII Rapla KirikumuusikafestivalSelle nädala lõpus algab Rapla Kirikumuusikafestival, mis toob kümme kontserti nii Raplasse kui ka Kehtna, Käru, Velise, Vigala ja Vahastu kirikutesse. Maailma rikkalikku vaimulikku muusikapärandit tutvustaval festivalil astuvad üles eesti tippmuusikud ja välisesinejad: Katrin Targo (sopran), Antonello Pellegrini (klarnet, Itaalia), Andreas Lend (tšello), Haga duo (Rootsi), Läti Õigeusu Kiriku meeskoor „Logos“, Virgo Veldi (saksofon), Jaak Lutsoja (akordion), Arete Teemets (sopran), Oliver Kuusik (tenor), Atlan Karp (bariton), Ines Maidre (orel), Hedvig Hanson (vokaal), Andre Maaker (kitarr), keelpillikvartett Prezioso jt. Festivali raames toimub ka VI Rahvusvaheline Rapla Suvekool lauljatele ja keelpillimängijatele.

8. juulil tuleb Vahastu kirikus maailmaesiettekandele Mirjam Tally „Against all four winds” („Nelja tuule poole“) tšellole, flöödile ja kitarrile, esitajateks Haga duo Rootsist (Sareidah Hildebrand (flööt) ja Joakim Lundström (kitarr)) ja Andreas Lend tšellol.

XXIII Rapla Kirikumuusikafestival kestab 26. juunist 10. juulini, selle kunstiliseks juhiks on ooperilaulja Pille Lill ning korraldajaks Pille Lille Muusikute Fond.

Vaata ka: Pille Lille Muusikute Fond

Back