Music News

XVIII Suure-Jaani Muusikafestival17.–23. juunini toimub Suure-Jaani vallas taas suurejooneline muusikasündmus Suure-Jaani Muusikafestival. Festivali suurim magnet on juba 13 aastat olnud sookontsert Hüpassaare rabasaarel, mis seekord toimub 23. juunil kell 3 öösel. Esineb Soo-orkester, Toomas Vana (tromboon), Henri Zibo (akordion) ja Virgo Veldi (saksofon), Toomas Vavilovi juhatusel tuleb ettekandele Arvo Pärdi, Edvard Griegi ja Galina Grigorjeva muusika, esiettekandele tuleb Evelin Seppari teos.

Oma 60. aasta juubelit juubelit tähistab 19. juunil kontserdiga Suure-Jaani gümnaasiumi aulas helilooja Peeter Vähi, kes võtab kaasa käsikelladeansambli Arsis ja Eesti Rahvusmeeskoori.

Kondase maja saalis kõlavad Lepo Sumera „Laulud Eesti abielulüürikast” René Soomi ja Martti Raide esituses 18. juunil, Köleri kodutalus saab kuulata Pjotr Tšaikovski ja Artur Kapi loomingut 17. juunil.
Traditsiooniliste kontsertide kõrval toimuvad ka kontsertetendused ja lõunatunnid kohvikus Arturi Juures, kus interpreedid ja heliloojad räägivad muusikast ja oma tegemistest.

Festivali ajal toimub ka Suure-Jaani laulu- ja tantsupidu, festivali lõpetab folkmuusikakontsert ansambliga Jäääär ning jaanitule süütamine. Kokku toimub ligi 30 sündmust, esinejate seas on lisaks mainitutele ka Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Peterburi koorikapelli poistekoor, Ka Bo Chan (kontratenor), Laur Keller (trompet), Liis Viira (harf), Johan Randvere (klaver), Ott Indermitte (bariton), Mati Palm (bass), Olev Ainomäe (oboe), Aare Tammesalu (tšello), Ene Nael (klavessiin), Mari-Liis Uibo (viiul), Arvo Leibur (viiul), Kristi Mühling (kannel), Toomas Vavilov (klarnet), Henri Zibo (akordion), Virgo Veldi (saksofon) jpt. Festivali raames leiab aset ka kaks konkurssi: III Villem Kapi nimeline heliloomingu konkurss „Uus laul” ja VI Mart Saare nimeline lauljate konkurss. Festivali korraldavad ühiselt Eesti Kontsert ja Suure-Jaani vald, kunstiline juht on Andres Uibo.

Vaata ka: Suure-Jaani Muusikafestival

Back