Music News

Rahvusvaheline koorifestival „Tallinn 2015“ toob Tallinna enam kui 1000 lauljat 11 riigist

23.–25. aprillil toimub XIV rahvusvaheline koorifestival „Tallinn 2015“, mis toob Tallinna 30 koori Austriast, Indoneesiast, Leedust, Lätist, Norrast, Rootsist, Saksamaalt, Sloveeniast, Soomest, Valgevenest ja loomulikult Eestist.

Koorid võistlevad omavahel laste-, noorte-, nais-, mees-, sega- ja kammerkooride kategooriates, rahvamuusikas, kaasaegses ja vanamuusikas. Esimesele voorule järgneb Grand Prix, kuhu pääseb võistlema kuni kuus parimat. Võitjate vahel jagatakse rahvusvahelise žürii otsuse kohaselt konkursi preemiafond 22 000 €.

Žüriisse kuuluvad Corki rahvusvahelise koorifestivali kunstiline juht John Fitzpatrick (Iirimaa), Grenoble’i Konservatooriumi professor Maud Hamon-Loisance (Prantsusmaa), Tromsø Ülikooli kaunite kunstide kateedri professor Ragnar Rasmussen (Norra), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ning Eesti Rahvusmeeskoori audirigent Ants Soots ja noortekoori Balsis kunstiline juht Ints Teterovskis (Läti).

Festivali kunstilisel juhil Heli Jürgensonil on hea meel, et algava koorifestivali osavõtjate kooride hulk on arvukas ning tulijate geograafiline haare väga mitmekesine. „Rõõmustame kõigi naabrite: läti, leedu, soome kooride, aga ka kaugemalt tulijate – saksa, austria, sloveenia ja indoneesia kooride saabumise üle. Avaldan tunnustust kahele eesti meeskoorile, kes  üle mitme aasta konkursil üles astuvad! Festivali päevad toovad meieni kindlasti kaunist muusikat, kõrgetasemelisi esitusi, pingelist „võistlustuld“, säravaid folkloorinumbreid. Algav nädal tuleb kindlasti  emotsiooniderohke ja elamusterikas,“ sõnab Heli Jürgenson festivali eel.

Festivali avakontserdil neljapäeval kell 18 Metodisti kirikus astuvad üles Adolf Fredriki kiriku noortekoor Rootsist, Airlangga Ülikooli segakoor Indoneesiast, kammerkoor Kampin Laulu Soomest, Ljubljana Muusika ja Balleti Konservatooriumi koor Sloveeniast ja Rahvusooper Estonia noormeestekoor Eestist.

Reedesel päeval on Estonia kontserdisaal konkursi päralt – võistlevad laste-, noorte-, nais-, mees-, sega- ja kammerkoorid ning rahvamuusika kategooria koorid. Reedel kell 20 toimub kontsert Hopneri Majas, kus esinevad kammerkoor Vēja balss ja kammerkoor Ventspils Lätist ning neidudekoor Kammerhääled, NUKU koor ja segakoor HUIK! Eestist.

Laupäeva hommikul kell 9.30 astuvad Estonia kontserdisaalis võistlustulle kaasaegse ja vanamuusika kategooria koorid. Laupäeval kell 12 esinevad Niguliste kirikus E STuudio noortekoor, Musamari Koorikooli lastekoor, Tartu Ülikooli kammerkoor ja TTÜ Akadeemiline Naiskoor. Grand Prix’ voor algab Estonia kontserdisaalis laupäeval kell 15 ning seal saab kuulata festivali parimaid.

Festivali passid ja piletid on müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.

1972. aastast Tallinnas toimuv konkurss on Eesti ainus rahvusvaheline koorikonkurss ning osalema on kutsutud kõik kooriliigid üle kogu maailma. Festivali korraldab Eesti Kooriühing ning see toimub Tallinnas üle aasta.

Vaata ka: Kooriühing

Back