Music News

Klaveriduo kontsert “Spiraalne sümfoonia” Pärnus

Laupäeval, 8. novembril kell 16 esineb Pärnu Eliisabeti kirikus klaveriduo KeAmo koosseisus Farištamo Susi ja Merike Poom. Kontserdikavas “Spiraalne sümfoonia” kõlab Claude Debussy, Maurice Raveli ja Urmas Sisaski muusika. Kontsert kuulub Pärnu Ooperi sarja “Musica Sacra”.

Kontsert toob kuulajateni võluva impressionistliku prantsuse muusika koos Urmas Sisaski kosmiliste helidega. Debussy muusika pakub elegantseid ja varjundirohkeid värvimänge. Raveli jutustused manavad kujutlusse lapsepõlvest tuttavaid muinasjutupilte. Kontserdi nimiteos, Urmas Sisaski “Spiraalne sümfoonia” op. 68 aastast 2000 on võimas universumit kujutav muusika laiendatud klaverivõtetega.

Klaveriduo KeAmo koosseisus Merike Poom ja Farištamo Susi esineb juba kuuendat aastat. Duo repertuaaris nii neljale käele kui ka kahele klaverile kirjutatud muusika ja improvisatsioonid.

Merike Poom on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri 2009. aastal Lauri Väinmaa klaveriklassis ja täiendanud ennast Šoti kuninglikus muusika ja draama akadeemias. Ta on osalenud paljudel meistrikursustel nii solisti, kammermuusiku kui ka improviseerijana ja esineb pidevalt kammermuusiku ja solistina, osaledes tihti ka nüüdisteoste esmaettekannetel. Ta on aastaid tegelenud ka improvisatsiooni õppimise ja õpetamisega.

Pianist ja improvisaator Farištamo Susi õppis klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja täiendas ennast Helsingis Sibeliuse Akadeemias. Kõrvalerialana on ta õppinud koori- ja orkestridirigeerimist, kammermuusikat, korrepetitsiooni ja vabaimprovisatsiooni, mida ta hetkel õpib Baseli muusikaakadeemias. Ta on nii kodu- kui ka välismaal osalenud meistrikursustel, konkurssidel, erinevates projektides näitlejate ja tantsijatega ning andnud kontserte erinevate koosseisudega. Ta on töötanud Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis vabaimprovisatsiooni- ja üldklaveriõpetajana ning töötab senini sealsamas projektikoordinaatorina.

“Musica Sacra” on 2010. aasta sügisel alguse saanud kontserdisarja “Abonement 007” põhimõtteid jätkav pärnu professionaalsete muusikute kontserdisari. Kontserdid toimuvad laupäeviti kell neli Pärnu Eliisabeti kirikus. Pärast iga kontserti toimub esinejate ja publiku vestlusring. Kontserdisarja korraldab Pärnu Ooper. Kunstiline juht Andrus Kallastu.

Pääsmed müügil Piletilevis ja pool tundi enne kontserdi algust kohapeal.

Vaata ka: Pärnu Ooper

Back