Music News

Hugo Lepnurm 10031. oktoobril möödub 100 aastat helilooja, kirikumuusiku ja pedagoogi Hugo Lepnurme sünnist. Hugo Lepnurm oli tuntud eelkõige kui Eesti 20. sajandi II poole märkimisväärseim organist, kelle käe all on hariduse omandanud enamik eesti organiste. Tänu tema pidevale organistitegevusele on säilinud paljud Eesti orelid. Tema algatusel ja innukal osalemisel valmis plaadisari „Eesti orelid“, tänu millele korrastati palju pille Eesti kirikutes. Heliloojana on ta loonud muusikat mitmes žanris, sh kirjutanud sümfoonilist, vokaalsümfoonilist, kammer- ja koorimuusikat. Vaimuliku kooriloomingu tähtsamaid teoseid on kantaadid „Lunastus Kristuses“ (1955) ja „Jehoova rahvas“ (1950).

Hugo Lepnurme juubeliaastal toimub ja on toimunud hulgaliselt mitmesüguseid üritusi, milledest saab ülevaate Hugo Lepnurme Muusikaühingu lehel: https://et-ee.facebook.com/pages/Hugo-Lepnurm-100/424704237632363 .

Klassikaraadio tähistas sündmust oktoobris kolme saatega sarjast „Eesti interpreedid“, mis on järelkuulatavad siin: http://klassikaraadio.err.ee/kuularhiiv?saade=446&kid=244 .

Back