Music News

Kristjan Randalu esineb Absolute Ensemble'iga Koreas


  Kristjan Randalu
  Foto: Kaupo Kikkas
 
Homme, 21. oktoobril alustab pianist Kristjan Randalu Absolute Ensemble´i koosseisus tuuri „Absolute Korea” Lõuna-Koreas, kus ettekandele tuleb Korea traditsionaalsest, aga ka modernsest muusikast inspireeritud kava Absolute Ensemble’i seadetes. Ansamblit juhatab Kristjan Järvi, viiulil soleerib Korea – USA päritolu viiuldaja Sarah Chang.

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali preemia äsjasele laureaadile Kristjan Randalule tähendab see pikema rahvusvahelise esinemisperioodi algust – Korea järel siirdub pianist Euroopasse Tuneesia oudi-virtuoosi Dhafer Youssefi kvintetiga. Kavaga „Bird´s Requiem” antakse novembri jooksul seitse kontserti Belgias, Šveitsis ja Prantsusmaal, lisaks kaks kontserti ka detsembris.

18-liikmeline Absolute Ensemble on rajatud 1993. aastal Kristjan Järvi algatusel ning on pälvinud tänaseks tunnustust žanriüleste isikupäraste kavade ja virtuoossete esitustega. New Yorgis tegutsevat ansamblit on korduvalt pärjatud rahvusvaheliste muusikaauhindadega, sh on nad olnud ka Grammy nominendid.   

Kontserdid toimuvad:
21. oktoobril Daejeon Convention Center’is, Daejeonis
23. ja 24. oktoobril Sejong Center’is, Seoulis
25. oktoobril Dongdaemun Design Cente’is, Seoulis
26. oktoobril Biff Theatre’s, Cinema Center’is, Busanis

Kristjan Randalu koduleht
Absolute Ensemble'i koduleht

Back