Music News

"Ma kuulsin sind laulmas" - Helena Tulve ja Tõnu Õnnepalu kontserdisarjas HELI ja KEEL

Novembri lõpus ja detsembri alguses toimuvad sarja HELIjaKEEL teise hooaja avakontserdid „Ma kuulsin sind laulmas“, mis on pühendatud helilooja Helena Tulve ja kirjanik Tõnu Õnnepalu loomingule. Esinevad Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Toomas Vavilov (klarnet), Diana Liiv (klaver), Miina Pärn (hääl), Madis Metsamart, Vambola Krigul ja Helena Tulve (löökpillid), oma luulet loeb Tõnu Õnnepalu. Kontserdid leiavad aset 26. novembril kell 19 Tallinna Õpetajate majas ja 2. detsembril kell 19 Tartus Vanemuise kontserdimajas.

Helilooja Helena Tulve ja kirjanik Tõnu Õnnepalu loomingu puutepunktina kõlavad kontserdil Õnnepalu tekstidele loodud „Ma kuulsin sind laulmas” (2010) ja „Ithaka” (2000). „Ma kuulsin sind laulmas” löökpillitriole on inspireeritud Õnnepalu fotoblogist „Esna aeg”, mille tekstid kajastavad hetki liikumisest talvest kevadesse. Löökpillimängijad esitavad ühtlasi ka teose teksti. „Ithaka” sopranile, viiulile ja klaverile aga põhineb Õnnepalu samanimelisel luuletusel, mille teksti on prantsuse keelde tõlkinud Antoine Chalvin. Lisaks on kavas „To Night-Travellers, the Light“ tšellole ja klaverile (2009), „Kolm laulu“ klaverile (2008) ning Eesti esiettekandena „Rimlands“ klarnetile, tšellole ja klaverile (2012). Tõnu Õnnepalu esitab valitud luulet.

2012. aastal alguse saanud kontserdisarja HELIjaKEEL eesmärk on kogeda heli- ja sõnakunsti vahelisi seoseid ja sünergiat ning tajuda loomeisiksuste vahelisi erilisi sidemeid. Iigal hooajal on plaanis neli kontserti. Kui esimesel hooajal ühendas heli ja keelt – heliloojaid ja kirjanikke perekondlik lähedus, siis teisel hooajal on kirjanikke ja heliloojaid ühendavaks lüliks loominguline lähedus ja vastastikune inspireerimisvõime. Järgmisel kolmel kontserdil tulevad esitusele Malle Maltise ja Hasso Krulli, Jüri Reinvere ja Sofi Oksaneni ning Timo Steineri ja nigeeria kirjaniku Ben Okri looming. Muusikat esitavad silmapaistvad eesti interpreedid ja tekste loevad enamjaolt autorid ise. Sarja eesmärk on kogeda heli- ja sõnakunsti vahelisi seoseid ja sünergiat ning tajuda loomeisiksuste vahelisi erilisi sidemeid.

Back