Music News

Ansambli Resonabilis CD esitlus

Ansambel Resonabilis esitleb sel nädalal oma teist plaati. CD-l pealkirjaga “North Wind, South Wind” kõlab Eesti värskeim helilooming, esindatud on kodumaine “avangardistide raskekahurvägi” – Jüri Reinvere, Tatjana Kozlova, Eugene Birman, Tauno Aints, Andrus Kallastu, Kristjan Kõrver ja Helena Tulve. Ansambli 10. sünnipäeva puhuks välja tulnud albumile on salvestatud:
Jüri Reinvere “The Empire of May”
Tatjana Kozlova “Köielkõndija”
Eugene Birmani “defixio2”
Tauno Aintsi “3film”
Andrus Kallastu “Eleegiline troop”
Kristjan Kõrver “Signum Magnum II”
Helena Tulve “North Wind, South Wind”

Unikaalse koosseisuga ansamblisse kuuluvad Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello). Tarmo Johannese ja Kristi Mühlingu eestvedamisel asutatud ansambel teeb tihedat koostööd heliloojatega – enamus ansambli repertuaari kuuluvatest teostest on kirjutatud spetsiaalselt just sellele koosseisule.

CD “North Wind, South Wind” helirežissöör on Margo Kõlar, bukleti tekstid on kirjutanud Inna Kivi. Plaadi on välja andnud Estonian Record Productions ja Resonabilis.

Plaadi esitlus toimub 14. septembril kell 16 Temnikova & Kasela Transcending Gallery & Project Space’is (Müürivahe 22, II korrus, Tallinn).

Back