Music News

Riho Maimets pälvis Karen Kieseri 2011 preemia

Riho Maimets pälvis teosega „iil“ Karen Kieseri nimelise Kanada muusikapreemia.
Karen Kieseri muusikapreemia antakse igal aastal Toronto Ülikooli poolt välja  tudengile, kelle teose vastav žürii tunnistab eriti silmapaistvaks. Sel aastal pälvis preemia Riho Maimets oma teosega „iil“ kahele flöödile, tšellole ja klaverile, teos on valminud 2011. aastal. Noore helilooja jaoks on see juba teine suur tunnustus käesoleval aastal – Riho Maimets pälvis helilooja-preemia ka juulikuus 2011 Pavias toimunud festivalil „HighSCORE 2011“. Võidutöö tuleb ettekandele Toronto Ülikooli Muusikaosakonna uue muusika festivali raames 27. jaanuaril 2012 Toronto Ülikooli Walter Hallis. Samal kontserdil mängitakse ka eelnevatel aastatel auhinnatud helitöid.
Lisainfo: http://www.music.utoronto.ca/about/news/Karen_Kieser_2011.htm

Karen Kieser oli Toronto Ülikooli muusikaosakonna kolmekordne lõpetanu ning CBC (Canadian Broadcasting Corporation) Raadio endine peatoimetaja muusika alal. Sõbrad ja kolleegid asutasid Karen Kieseri preemia fondi pärast tema surma aastal 2002, mälestamaks tema elu, tööd ja kirglikku pühendumust Kanada muusikale ja muusikutele.

Riho Esko Maimets (1988, Toronto) alustas kompositsiooniõpinguid 2004. aastal Alan Toroki juhendamisel Earl Haigi Keskkooli Claude Watsoni programmis. 2010. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni erialal René Eespere ja Helena Tulve juhendamisel ning praegu jätkab magistriõpinguid kompositsiooni erialal Toronto Ülikoolis Christos Hatzisi juures. Riho Maimetsa loomingunimekirja kuulub kammermuusikat, kooriteoseid, filmi- ja lastemuusikat ning elektroonilisi teoseid. Erilist tähelepanu on pälvinud ka tema EMTA diplomitööna valminud orkestriteos „…aux étoiles“ (2009-2010).

Back