Music News

Uues kontserdisarjas „Jõuluaaria“ esineb Helen Lokuta

Eesti Kontsert koostöös Eesti Evangeelse Luteri Kirikuga alustab novembri lõpus advendi- ja jõuluaja kontserdisarja „Jõuluaaria“, millega väärtustatakse Eesti kirikuid ja akadeemilise muusika esitajaid. Kontsertidel astuvad üles tunnustatud lauljad ja instrumentaalsolistid – igas kavas sekundeerib kooslusele laulja-orel ka üks soolopill. Ettekandele tulevad aariad oratooriumidest ja kantaatidest, armastatud jõululaulud ning instrumentaalteosed. Kontserdid toimuvad kõikidel advendilaupäevadel kell 18 Tallinna Jaani ja Niguliste kirikus.


Helen Lokuta

Esimesel „Jõuluaaria“ kontserdil esinevad metsosopran Helen Lokuta, organist Ulla Krigul ning tšellist Marius Järvi. Kavas on aariad Johann Sebastian Bachi kantaatidest ja „Jõuluoratooriumist“ ning jõulumuusika. Kontsert leiab 27. novembril kell 18 aset Tallinna Jaani kirikus, lisaks saab sama kontserti kuulata 28. novembril kell 14 ka Jõhvi Mihkli kirikus.

Helen Lokuta on õppinud laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Pille Lille, prof. Tamara Novitšenko ja prof. Jaakko Ryhäneni juures. Lisaks on ta täiendanud end Karlsruhe Kõrgemas Muusikakõrgkoolis (Maria Venuti klassis) ja Karlsruhe Ooperikõrgkoolis ning võtnud osa mitmete kuulsate pedagoogide meistrikursustest.

Helen Lokuta töötab alates 2006. aastast solistina Rahvusooperis Estonia, ta on osalenud ka Saksamaa ja Läti ooperiteatrite lavastustes ning alates 2004. teinud kaasa Tõnu Kaljuste projektiteatris Nargen Opera. Lisaks on ta esinenud solistina mitmete suurvormide ettekannetel ning andnud soolokontserte.

Sarja järgmistel kontsertidel on võimalik kuulda Oliver Kuusikut koos Piret Aidulo ja Indrek Vauga, Uku Jollerit koos Toomas Trassi ja Anne Ilvesega ning Iris Oja koos Ene Naela ja Aleksander Hännikäineniga.

Agnes Toomla

Back