Music News

Märt-Matis Lille ja Teet Kase ühistöö “Kurb nauding”

28. oktoobril etendub Tartu Sadamateatris ja 29. oktoobril Tallinna Linnateatris Märt-Matis Lille ja Teet Kase lavateos “Kurb nauding”, mille teemaks on inimeste sisemaailma vaatlus, selle kajastumine avalikkuses ja püsiväärtuste leidmine aja(tuse) kontekstis. Lavastuse väljendusvahenditeks on liikumine, muusika, valgus ja inimhääl.

Esitajad on Londoni Linna Ülikooli ja Rudolf Labani nüüdistantsu keskuse üliõpilased Jasmiina Sipilae, Eeva-Maija Mustonen, Maria Goldsman, Kristian Tirsgaard ja Teet Kask. Kujunduskunstnik on Gregor Knüppel ja hääleseadja Kate Pringle.

Teet Kask on tantsinud Rahvusooper Estonia, Rootsi Kuningliku Ooperi ja Norra Rahvusooperi balletitruppides. Lavastajana otsib ta väljendusmaterjali klassikast ja kaasajast ning asetab selle ekperimentaalsesse raami.

Märt-Matis Lill õppis aastail 1994–1999 Eesti Muusikaakadeemias ja on praegu Sibeliuse Akadeemia magistrantuuris Veli-Matti Puumala õpilane. 2004. aastal kõlas tema teose “Fleeting Dreams” esiettekanne Ensemble Intercontemporain'i ja Peter Rundeli esituses Metzis. Teost “Spots of Fire in the Dark” on kantud ette nüüdistantsu kompanii Club guy & roni ülimenuka etenduse “Myrrh and Cinnamon” raames Hollandi ja Saksamaa erinevates linnades. Heliloomingu kõrval tegeleb Lill japanoloogia-sinoloogia ning filosoofiaga. Orientaalsest maailmatunnetusest on mõjutatud ka tema muusika.

“Kurb nauding” esietendus 3. oktoobril 2005 Labani keskuse Bonnie Birdi teatris Londonis. Teose Eesti esiettekanne toimus 24. oktoobril Pärnu Endla Teatris, 26. oktoobril etendus “Kurb nauding” Viljandi Kultuuriakadeemias. 

Back